YouTube'da artık her şey "sansürlenebilir"!

Bu yeni araç, YouTube kullanıcılarını daha önce sahip olamadıkları bir yeteneğe kavuşturuyor!

  • Cenk Atlı
YouTube'da artık her şey "sansürlenebilir"!

YouTube, kullanıcıların bir video izlerken görmek istemedikleri şeyleri gizlemeye yönelik önemli bir yeniliğinin duyurusunu yaptı. Custom Blurring adı verilen bu özellik sayesinde YouTube'a video yükleyenler üzerini gölgelemek istedikleri unsurların etrafında onu bulanıklaştıran bir kutu çizebilecek. Lock tuşu sayesinde bu amaçla seçilen bölgenin konumu ve boyutu da ayarlanabilecek.

Söz konusu özelliğin yapabildikleri bununla da sınırlı değil. Kullanıcılar bulanıklaştırdıkları objeyi eğer isterlerse YouTube üzerindeki diğer videolarda da aynı şekilde bulanık olarak görebilecekler. Bu yeni teknoloji sayesinde ayrıca söz konusu "sansürün" ne zaman başlayıp ne zaman biteceği de ayarlanabilecek.

Özelliğe erişmek için yüklediğiniz bir videoya gittiğinizde Enhancements (Geliştirmeler) bölümü üzerinden Bulanıklaştırma Efektlerini seçmeniz yeterli. Söz konusu yeni araç Blur Faces ve Custom Blurring olmak üzere yüzleri ya da belirli bir bölgeyi/nesneyi bulanıklaştıran iki seçenek sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

3 cümlede anlatılacak şeyi, 3 paragrafla anlatıyorsunuz. Özet geçin özet, gazete okumuyoruz b urada! (bkz:twitter)

@01 Mart 2016 13:04 Yanılıyorsun delikanlı... Makale dediğin, tam da bu yazı gibi oluyor... Yav ne hale düşmüş insanlar... 3 cümleden sonra, mavi ekran hatası veren beyinler türemeye başlamış...

TV kanallarından kaydettikleri içerikleri korsan yayınlayanlar artık daha rahat. ??

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost