YouTube'da HDR dönemi başlıyor!

Google, daha iyi bir YouTube için şimdi de bu önemli formata destek vermeye başlıyor!

YouTube'da HDR dönemi başlıyor!

YouTube'daki videoların renk ve detay düzeyi, firmanın finansal yöneticisi Robert Kyncl tarafından yapılan bir açıklamaya göre önümüzdeki dönemde daha da artacak. Kyncl, CES 2016 etkinliklerinde verdiği demeçte popüler video paylaşım platformunun yakında HDR (High Dynamic Range) videoları destekleyeceğini belirtti.

Halihazırda hem Amazon, Instant Video ve Netflix gibi içerik sağlayıcı firmalar hem de Samsung, Sony, LG ve Panasonic gibi donanım üreticileri HDR formatını destekleyeceklerini açıkladılar. Dolayısıyla söz konusu format, şu anda teknoloji dünyasının oldukça ilgi gören başlıklarından biri. Zira HDR video deneyiminden tam anlamıyla yararlanabilmek için de bu formatı destekleyen bir kaynağın yanında HDR uyumlu bir cihazınızın olması gerekiyor.

HDR standardı aynı zamanda yeni Ultra HD Blu-ray formatın bir parçası olarak kullanıma sunulacak. Bu format da esasında, bütün o piksellerin gerektirdiği süper hızlı geniş bantlı internet bağlantısına duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran bir fiziksel disk üzerinde bulunan 4K videoyla eşdeğer.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Hayırlısı diyelim. Umarım geriye dönük uyumluluk sağlar ve sistem gereksinimlerini çok yükseltmez. Ayrıca doğal olarak yeni standarda uyumlu format çeviriciler ve işleme programları da gerekecek.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost