YouTube'tan 60FPS canlı video desteği!

60FPS'lik videoların yolunu birkaç ay önce açan YouTube, artık bunu da yapabilecek!

YouTube'tan 60FPS canlı video desteği!

YouTube, geçen sene Ekim ayında 60FPS'lik video oynatma özelliğini siteye eklemiş, bu yenilikle özellikle oyun tutkunlarını memnun etmişti. Firma, yeni yaptığı bir duyuruyla 60FPS canlı yayınlara da izin vereceğini söyledi.

60FPS canlı yayın henüz test aşamasını tamamlamadığından, sorunsuz çalışmasını beklememekte fayda var. Bunun yanında yeni özelliğin sadece HTML5 uyumlu web tarayıcılarıyla çalıştığını söyleyelim. YouTube, 60FPS'yi gösterecek güce sahip olmayan bilgisayarlarda otomatik olarak 30FPS'ye geçiş yapabiliyor.

Bu arada YouTube'a gelen bir başka yeni özellik, canlı yayını geri aldığınızda çalma hızını ikiye katlayarak, canlı yayına yetişmenize olanak tanıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"YouTube, 60FPS'yi gösterecek güce sahip olmayan bilgisayarlarda otomatik olarak 30FPS'ye geçiş yapabiliyor." Şahsi deneyimlerime dayanarak 30 fps ye değil 480p lik görüntüye attığını söyleyebilirim.

@22 Mayıs 2015 00:45 480p'ye atıyorsa internet hızının yavaş olma ihtimali yüksek.

@22 Mayıs 2015 17:18 Belirttiğim testi yaparken internet hızmı da test etmiştim. 16 MB'lik pakette 14 MB'lik hız gösteriyordu. (Anti virüs vs açık)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost