YouTube'tan atlanmayan reklamlar ve fazlası!

YouTube biri iyi biri kötü sayılabilecek iki yeniliği hayata geçirmek için hazır...

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube'tan atlanmayan reklamlar ve fazlası!

İnternetin vazgeçilmez video izleme sitesi YouTube iki önemli yenilikle karşımızda.

İsterseniz ilk olarak can sıkıcı olan yenilikten bahsedelim. YouTube'un "Bumper ads" adını verdiği yenilik, atlanması mümkün olmayan altı saniyelik reklamlar. Tüketime sunulmaya hazırlanan reklamlar, normalde beş saniyeden sonra atlanabilen reklamların aksine, hiç atlanamıyorlar.

Hedef kitlesi mobil kullanıcılar olan yeni reklamlar, Mayıs'tan itibaren telefon ve tabletlerde görünmeye başlayacaklar. Bu yüzden önümüzdeki birkaç gün reklam atlamanın keyfini çıkarmaya bakın.

Daha akıllı öneriler

Şimdi sıra can sıkmayan yenilikte. YouTube'un iOS ve Android uygulamaları, video keşfetmenizi kolaylaştıran yeni bir giriş sayfasıyla güncelleniyorlar. Videolardan alınan görüntüler, sayfada ön planda gösteriliyor; küçük önizlemelere yer verilmiyor.

Yeni tasarım, geçmişte izlediğiniz videolara yönelik kişisel önerilerle destekleniyor. YouTube, önerilerin izleme alışkanlıklarınızı ele alan "derin sinirsel ağ teknolojisinden" faydalandığını, zaman içinde daha akıllı hale geldiğini söylüyor. Yeni öneri sistemi, üye olduğunuz kanallardan videoları seçip öne çıkarma konusunda da becerikli görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ad block ? demi işlemeyecek videoyamı ekleme yapcak reklamı nedir anlamadım

xposed ile youtube adaway'i kurun reklam olayını unutun ;)

Tubecast kullanıyorum hiç reklam yok youtube da.

Kendi bilir bana internette sitemi yok? kendi kaybeder böyle devam etsin.internette ilk önce bedava baslatilir hizmet baktilar talep cok nasil insanlardan para kazaniriz diye calisirlar.bu kural hic degismez .internette hic bir sey bedava degildir bir hacker demisti bu sözü unutmayin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost