YouTube'un Ek Açıklamalarını (Annotations) Kapatın!

YouTube'da video izlerken belirip, sinirinizi bozabilen ek açıklamaları kalıcı olarak nasıl kapatabilirsiniz?

  • Zeynel A. Öztürk

YouTube'ta video izlerken ekranın ortasında çıkan, kanala kaydolmanızı veya diğer videolara tıklamanızı isteyen uyarılara sıkça rastlıyoruz. İçerik üreticilerinin bu ek açıklama özelliğini (annotation) gereğinden fazla kullanması, kullanıcıların canını sıkabiliyor. Neyse ki bu özelliği birkaç tıklamayla devre dışı bırakabilirsiniz.

Tüm Ek Açıklamaları Kapatın

Profil fotoğrafınıza ve ayarlar simgesine tıklayarak YouTube hesap ayarlarına gidin. Sol taraftan Oynatma sayfasına tıklayın ve açılan sayfada "Ek açıklamaları ve video içi bildirimleri göster" seçeneğinin işaretini kaldırın.

Ek Açıklamaları Sadece Gerektiğinde Kapatın

Bazı kanalların sunduğu bilgilerin işe yaradığını düşünüyorsanız, ek açıklamaları izlediğiniz videoya özel olarak kapatabilirsiniz. Bunun için video izlerken videonun altındaki ayarlar simgesine tıklayın ve "Ek açıklamalar" işlevine tıklayarak kapalı dunuma getirin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Teşekkürler. ..............................

Yaptım tşk fakat yine de potplayer'dan açıyorum. O açamadığı zaman youtube'dan izliyorum

sitenizde cinsel içerikli ürünlerin reklamı yapılıyor bu sayfada vejin 5cm kadar uzama diye bir reklam çok rahatsız edici derhal kaldırılmasını istiyorum bildiğin karıyı beçeriyor yani porno gifi koymuşsunuz resmen

EDITOR NOTU: Bu sizin daha önce girmiş olduğunuz sitelerle alakalı, ilgi alanlarınıza göre reklam gösteren otomatik bir sistemdir.

ADBLOK KULAN YOUTUBEDKI REKLAMLARDAN KURTUL HATA BUTUN REKLAMLARA SON HA SAYFA ACMYORSA BILINKI O REKLAM VE IZLEMENIZE GEREKTIRECEK BIRSEY YOK DEMEKTIR

cep tlf da nasıl engelleriz reklamları

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play