YouTube'un ilk 8K videosunu açmayı deneyin!

Biz 4K'yı bile zor oynatırken, YouTube'un ilk 8K çözünürlüklü videosu yayınlandı!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube'un ilk 8K videosunu denemeye hazır mısınız

YouTube, ilk 8K videosuna kavuştu. Evet, doğru düşündünüz: mevcut ekipmanınızla onu akıcı biçimde izleme olasılığınız düşük.

Ghost Towns adındaki video, 4320p seçeneğiyle geliyor (yani 4K). Bilgisayarınızın donanımı ve internet bağlantınız yeterliyse, videoyu tam kalitede izlemenizin önünde herhangi bir engel yok. Aksi halde 144p'den başlayan çözünürlüklerden birini seçmekte özgürsünüz.

Küçük bilgisayar monitörlerinde 8K çözünürlüğe ihtiyaç olup olmadığı ise bir başka konu. Hatta aramızda kadar çok piksel yerine, düşük çözünürlükle biraz nostalji yapmak isteyenlerin olduğunu düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

HD monitör ile 8k keyf...

video bilgisayarı kastı.!!

GMAX3100 gpu ile açmayı denemeyin sistemi kilitliyor...

akn sayesinde biz nostaljiyi günümüzdede yaşıyoruz

takıla takıla oynatıyor anlamadım gitti bence çok gereksiz tam keyfini sürebilmek için 8k çözünürlüklü bir ekrana ihtiyaç olduğu varsıyorum

Öncelikle haberiniz için çok teşekkürler. 8k videoyu uzun zamandır denemek istiyordum ancak hiçbir yerde bulmamıştım. Explorer, Chrome ve Firefox ile bırakın 8k’yı 4k bile çalışmıyor benim sistemimde. Bu yüzden ilk olarak videoyu IDM yardımı ile indirdim. En iyi sonucu JRiver Media Center 20.0.115’den aldım, 8k video oldukça akıcı olarak çalıştı. Not: sistemim i7 2630 QM, 8GB RAM. Intel 3000/Ati 6770 HD switchable grafik olup söz konusu videoyu Ati 6770HD ile denemiş bulunmaktayım. Teşekkürler

Bu gelişmeden Youtube un kendinin de haberi yok galiba. En yüksek 2160p 4K var :))

Yanlis yazilmis 4320p yani 4k demissiniz

Oha benim xperia z3 compactımvar 8k çalıştırıyor

İnternetiniz ve sisteminiz güçlü ise Chrome sorunsuz rahat oynatıyor 8k yı. Fakat Opera ,Mozilla ve explorerda görüntü yok ses var.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play