Yüzlerce Spotify hesabı, internette!

Çok sayıda üyesi olan önemli bir internet sitesinin yüzlerce kullanıcı hesabı, internette yayınlandı

Yüzlerce Spotify hesabı, internette!

Aralarında e-posta, kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin de yer aldığı yüzlerce Spotify hesabı, Pastebin adlı web sitesinde yayınlandı. TechCrunch tarafından ortaya çıkarılan bu durumun olası bir güvenlik açığıyla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Teşhir edilen söz konusu hesapların yalnızca Spotify'a özgü olduğu ve genel oturum açma bilgilerini de kapsadığı anlaşılıyor. Söz konusu hesap listesinin dünyanın her yerinden Spotify üyelerini etkilediği belirtiliyor.

Konuyla ilgili konuşan bir Spotify yetkilisi, firmanın hack'lenmediğini ve kullanıcı kayıtlarının güvende olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: "Pastebin ve benzeri siteleri düzenli olarak takip ediyoruz. Bu yerlerde teşhir edilen Spotify hesaplarını bulduğumuzda da ilk önce onların gerçek hesaplar olup olmadığını kontrol ediyoruz, eğer gerçeklerse şifrelerini değiştirmeleri için kullanıcılarımızı bilgilendiriyoruz."

Her ne olursa olsun, çok sayıda Spotify üyesinin hesap bilgilerinin şu anda internette açıkça gezindiği bir gerçek. Siz de Spotify üyeliğine sahipseniz, şifrenizi bir an önce değiştirmenizde yarar var...

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

facebook connect ile girdiysek - üye olduysak Facebook şifresini mi değiştirelim ?

Facebook la bağlanmıştım. Sorun olur mu?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir