yzxyzxyzxyzxyzxyz.xyz yeni sahibini buldu!

Muhtemelen işe yaramayacağını düşüneceğiniz bu garip alan adı için, 140 dolar veren birisi çıktı!

yzxyzxyzxyzxyzxyz.xyz ne işe yarayacak?

Her sene olduğu gibi 2015'te de sayısız alan adı, sahip değiştirdi. En pahalıya satılan adres, 500.000 dolarlık fiyatıyla give.com oldu.

Peki alışmadığımız uzunluktaki xyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyz.xyz alan adını özel yapan ne? Bu garip alan adı, Sedo.com'a göre 140 dolara bir kişi tarafından satın alındı. Alan adının yeni sahibinin onu hangi amaçla kullanacağı ise bilinmiyor.

İstisnalar bir yana, sayısal ve kısa alan adı trendi 2015'te devam etti. Give.com'un ardından heika.com 300.000 dolara satılırken same.com, 233.333 dolara satıldı. Sayılardan oluşan alan adları, özellikle Çin'de popüler. Bunlar arasında öne çıkan 0857.com adresi, 38.333 doları gözden çıkaran sahibinin ellerinde bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Kör atın kör alıcısı olurmuş. Çocuklar klavyenin başına geçip bazen anlamsız tuşlara basıyor ancak o zaman tesadüfen tıklanır ya da sırf habere konu olacağı için bir iki sazan meraklı bakmazsam ölürüm diyen tipler tıklar. Demek bir hayranı çıktı sıradışı olduğu için diğerlerinden ekstrem ayrıştığı için sırf işlevsiz dahi olacağını bilse ona sahip olmak adına basmıştır parayı. Dünya halklarına hayırlı uğurlu olsun bir saçma siteniz daha oldu.

açtım siteyi royalkingdomain.com çıktı :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir