Zaman geçtikçe iyileşen bir telefon!

Zaman geçtikçe yetersiz kalmayacak, aksine daha da iyileşecek bir akıllı telefon geliyor!

Nextbit'den zamanla daha iyi olacak telefon

Akıllı telefon pazarına girip yeni fikirler ile büyük sıçrama yapmak isteyen "küçük" şirketlere defalarca şahit olduk. Bu alandaki yeni girişimci ise Nextbit oldu. Şirket 1 Eylül'de piyasaya yeni bir akıllı telefon sunacak.

Nextbit eski Google, Apple, Amazon ve HTC çalışanları tarafından yönetiliyor. Android veteranları Tom Moss ve Mike Chan ile birlikte eski HTC tasarım şefi Scott Croyle bir ropörtajda kendilerine ait bir akıllı telefon çıkarmayı planladıklarını söyledi. Nextbit CEO'su Moss, yeni cihazın müthiş olacağını da ifade etmekten çekinmedi.

Şirketin en büyük vaadi ise "zamanla" daha iyi olacak bir akıllı telefon üretmek. Projenin arkasındaki ekip, yazılım ve bulut tabanlı bir yol haritası çiziyor. Nextbit, cihazların yazılımını geliştirerek zamanla daha iyi ve daha hızlı bir performansa ulaştırabileceğini düşünüyor. Depolama kapasitesinin de bulut hizmetleri ile zaman içinde arttırılması planlanıyor.

Şirket sürekli yazılım güncellemeleri sunarak akıllı telefonlara yeni fonksiyon ve kapasite kazandırmayı hedeflediğini ifade ediyor. Yeni akıllı telefonların 300-400 dolarlık bir fiyat aralığında olması bekleniyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

hepsi var olan şeyler zaten! eskiyi parlatıp yeniymiş gibi sunan bir pazarlama kandırmacası

@13 Ağustos 2015 16:45 Adamlar ne demiş siz ne anlıyorsunuz. Onların söyledikleri satılan telefonların donanımı aynı kalsa da zaman içinde yeni yazılımları kaldırmayan telefonlardan farklı olarak her yeni sürümde telefonunuzu yenilemeye gerek kalmadan (en azından belli bir süre için diye tahmin ediyorum) çok daha verimli yazılımlarla güncellenerek uzun süre zamanın gereklerini yerine getirebilmesini sağlamak.

gelsin. rekabet iyidir.

Herzammanki hikayeler. Yazılım guncellenir işler hantallaşır...

1 yıla mali krizle boğuşurken yazılım desteğini geri çeker

Binlerce liraya aldığımız telefonların 1-2 yılda yeni yazılımları kaldırmadığı ve telefonumuzun artık eskidiği bu nedenle telefonlarımızı sürekli yenilememiz gerektiği kandırmacasını açık ve net itiraftır bu. Aslında yazılım güncellemeleri bilerek bir önceki modelleri zorlamak üzerine kuruludur. Pazarlama taktiği. Biz de bu tuzağa hemen düşüyoruz. Süper cihazlar yapan şirketler telefonun yazılımını her sene hafifletmek yerine ndn zorlaştırır bir düşünün. Sizce beceriksizlik mi? Hayır çok zekice.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost