Zaman Tüneli mi, altın madeni mi?

Zaman Tüneli gerçekten güzel ama en büyük faydasının Facebook'a olduğunu biliyor musunuz?

  • Ümit Öncel
Zaman Tüneli mi, altın madeni mi?
Zaman Tüneli hem kullanıcılar, hem de Facebook için özel anlamlar taşıyor...

Facebook'un yeni Zaman Tüneli özelliğini eminiz hepiniz görmüşsünüzdür. Eğer kaçırdıysanız Zaman Tüneli ile şuradan tanışabilirsiniz. En kısa özeti ile Zaman Tüneli, Facebook üzerindeki tüm etkinlikleri kronolojik olarak listeleyen yeni bir özellik. Kullanıcılar için oldukça kullanışlı ve keyifli bir uygulama olmasının yanı sıra Zaman Tüneli Facebook için de büyük önem taşıyor.

Facebook'un her kullanıcının Zaman Tüneli yapısını bir an önce etkinleştirmesini istemesinin bir nedeni var. Facebook bu yeni yapı ile gelirlerini arttırmayı hedefliyor çünkü bu yenilik yepyeni reklam fırsatları sunuyor.

Daha önce büyük oranda kenarda kalan sponsorlu haberler bu yeni yapı ile birlikte kullanıcıların Zaman Tünellerinde daha fazla yer almaya başlayacak. Kullanıcının beğendiği sayfalar ve markaların kendi yaşam listesi içerisinde yer alması da reklamların etkinliğini arttıracak. Yapılan araştırmalara göre bu sayede daha önce %35 civarı bir etkileşim oranına sahip olan reklamlar ve sponsorlu haberlerin etkileşim oranının %90'lara çıkması bekleniyor.

Zaman Tüneli gerçekten de kullanıcı tecrübesi açısından başarılı bir yapı. Fakat bunun Facebook için de çok büyük bir önemi olduğunu göz ardı etmemekte fayda var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bunların işi gücü para.Bence eskisi daha iyiydi.

herhalde kazançları olucak tabi adamlar bedava kullandığımız şeyde sırf bizi düşüncek değilya kendi gelirlerinide düsünücek :)

adblock plus eklentisiyle reklam etkileşim yüzdensi %1'in altına iniyor çok hoş birşey tabi rahatsız olanlar için...

zaman tüneli berbat

Bal tutan parmak yalar

arkadaşım zaman tüneline geçti bende sayesinde görmüş oldum. ama geçtiğine çok pişman oldu geri dönüş yapamıyor. bende hiç sevmedim iyikide geçmedim isteyen geçsin isteyen geçmesin kullanıcının isteğine bağlı olmalıdır. umarım facebook bu özelliği zorla dayatmaz umarım!!!!

Bunların işi gücü para.Bence eskisi daha iyiydi.

Bunlardan para kazanıyorlar doğal olarak işleri para olacak tabi ki.

bence zaman tüneli denilen özellik hiçte güzel olmamış.bu tür şeylere gerek yokken neden sürekli bişeyleri değiştirip içine ediyorlar anlamıyorum

Zaman tüneli bayağı güzel olmuş. Artık bir kişinin profiline girdiğinizde o kişinin karakterini yansıtan, o kişiye özel bir görünüme rastlıyorsunuz. Eskisinden çok daha güzel bir görünümü var.

Zaman tüneli sayesinde takipçisi çok olanlar profil resimlerine reklam alacaklar en yukarıya.şimdiden pek çok kişiyi kiraya vermiş bile.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play