Zaman tüneli "sayfalar"a taşındı!

Facebook, şimdiye dek Zaman tüneline sokmadığı bu özelliğini de ona dahil etti!

Zaman tüneli artık "sayfalar"da da var!

Facebook, New York'ta düzenlediği ilk Facebook Pazarlama Konferansı'nda (Facebook Marketing Conference) Facebook Sayfalarının yeni tasarımıyla ilgili detayları duyurdu. Kapak fotoğrafı gibi özelliklerle zaman tüneline benzeyen yeni Sayfa tasarımı, özellikle kurumların ve organizasyonların kurumsal kimliklerini öne çıkarabilmelerine ve hikâyelerini daha kolay paylaşabilmelerine olanak sağlıyor.

Yeni Sayfa tasarımının sunduğu özellikler kapsamında, önemli paylaşım ve gönderiler seçilerek yedi güne kadar sayfanın en üstünde yer alması sağlanabiliyor. Ayrıca yeni yönetici paneli, Sayfa yöneticilerinin performanslarını takip etmelerini ve kullanıcılardan gelen özel mesajları cevaplamalarını kolaylaştırıyor.

Yeni tasarımla birlikte artık Sayfalar kişiye özel içerik sunar hale de geldi. Bir Facebook kullanıcısı herhangi bir Sayfayı ilk kez ziyaret ettiğinde, arkadaşlarının o sayfayla olan ilişkisini ve kaç arkadaşının bağlı olduğunu görebiliyor.

Gerçek Zamanlı Sayfa Verileri özelliği

Yeni tasarım ayrıca Sayfa sahiplerinin üyelerine daha büyük fotoğraflar ve daha kapsamlı kilometre taşları aracılığıyla daha zengin hikâyeler anlatmasına izin veriyor. Sayfa yöneticileri, sayfalarında yaptıklarının dökümüne kolayca ulaşarak istedikleri gönderi ya da paylaşımı daha görünür kılma, saklama ya da silme gibi değişiklikleri rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

Yeni sayfa tasarımına ek olarak "Gerçek Zamanlı Sayfa Verileri" özelliğini de tanıtan Facebook; sayfa yöneticilerinin, sayfa üzerinden konuşulan konular ve katılımda bulunan kullanıcılar gibi bilgiler ile erişim ve katılım verilerine rahatça ulaşmasını sağlayacak. Böylece sayfa sahibi olan herhangi bir kişi ya da kurum sayfasının üzerinde daha çok kontrol sahibi olabilecek ve içeriğini daha hızlı bir şekilde iyileştirebilecek.

Facebook'un Yeni Sayfa Tasarımı ile ilgili daha fazla bilgiye https://www.facebook.com/about/pages sayfasından ulaşılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Grupları bari ellemesinler :S

Ahh FaceBookk ahh... yapıosun yine bi sacmalık yaa nese :D

gereksiz bir site her zaman derim

Kapak fotoğrafı dışında zaman tünelinden memnun kalan bir kişi bile görmedim şu ana kadar, buna rağmen Facebook zaman tünelini inadına daha yaygın hâle getiriyor.

Bu, Facebook'un tekelleşmesinden kaynaklanıyor, kullanıcılarını pek de düşünmediğini gösteriyor. Facebook'un eski hâline dönmesi için karşısına güçlü bir rakip lâzım ama bir türlü o güçlü rakip ortaya çıkmıyor. Kısa zamanda alternatiflerin güçlenmesini ve Facebook'un aklının başına gelmesini diliyorum.

Zaman tünelini bence kuruluşlar için düşünmeli idiler. Kullanıcılar için çok daha farklı bir profil sayfası tasarımı düşünülebilirdi. Ayrıca zaman tünelinde sunum çift sütun halinde olması kullanışlı olmasının önüne geçiyor. Bu durumdan fazlası ile rahatsız oldum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play