Zehirlemeye 60 yıl önceden başlamışız!

Bugün Dünya'yı tehdit eden büyük tehlikenin 60 yıl öncesine kadar dayandığını biliyor musunuz?

  • Gökay Özbudak

İklim değişiklikleri Dünya'nın var olduğu günden bu yana yaşanan bir gerçek. Ancak çok uzun yıllar süren bu değişiklikler, insanoğlunun da karışmasıyla beraber kısa zamanda gerçekleşebiliyor. Bilim adamları özellikle İkinci Dünya Savaşı'nda kullanılan bombardıman uçaklarının iklimleri büyük ölçüde değişikliğe sürüklediğini ortaya koydu.

Dört motorlu bu uçan devleri mutlaka filmlerde, oyunlarda, müzelerde ya da herhangi bir yerde görmüşsünüzdür. Arkasında bıraktığı "izi"yle beraber oldukça dikkat çeken bu bombardıman uçakları İkinci Dünya Savaşı'nda ülkelerin güçlerinin göstergesiydi. Tabii bu uçakların yaptığı CO2 salınımı havayı o zamanlar bile çok kötü etkilemiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

kendi evimizi yok ediyoruz.

sanki şuanda çok iyi eminim şu anda çok daha fazla salınıyodur insan nüfusu fazla oldukça devam edicek bu döngü ilerde kesin büyük savaş çıkcak yoksa böle olmaz ki 9 milyar insan nüfusu olcak ilerde onuda geçer bişi olmazsa nere sığdırcan o kadar adamı

amaaan benden sonra tufan kimin umrunda.

9 milyar insanı değil 1 trilyon insanı barındıracak imkana sahip büyük bir gezegen olduğunu yapılan bilimsel bir hesapla ortaya koymuş bir bilimadamı, eğer kaynakları verimli kullanır akılı yönetilirse.

Dünya'nın sonu belli...

kendi evimizi yok ediyoruz.
------------------------------------------------------------------------------------
Dünyanın durduğu gün filmini izlemeni tavsiye ederim şimdi biri veya bişi her neyse bir ev yaptı ama içinde sen oturuyorsun ama evi yapanı görmüyorsun o zaman ev senin midir sence???

9 milyar insanı değil 1 trilyon insanı barındıracak imkana sahip büyük bir gezegen olduğunu yapılan bilimsel bir hesapla ortaya koymuş bir bilimadamı, eğer kaynakları verimli kullanır akılı yönetilirse.
-------------------------------------------------------------------------------------
1 trilyon insana kaynağı asla yetiştiremezsin

Hiroşima ve Nagasaki insanlık tarihinin en büyük toplu katliamı ve en büyük insanlık suçu, ama onlar yargılanmadılar, çünkü yargılıyorlardı.

"9 milyar insanı değil 1 trilyon insanı barındıracak imkana sahip büyük bir gezegen olduğunu yapılan bilimsel bir hesapla ortaya koymuş bir bilimadamı, eğer kaynakları verimli kullanır akılı yönetilirse."

3 milyar nufüsla doğa ve hayvan katliamı yapıyoruz + iklimide bozuyoruz.Senin bahsettiğin nüfusu alakaya maydanoz kaldıramaz yeryüzü.Yanından bile geçmez.

1 trilyon insana kaynağı asla yetiştiremezsin
.....
Tanrım, yoksa gelecekte yamyamlık, hayır, hayır, haaaaaayııııııırrrr!!!

Hey buraya yorum yazanlar acaba kaçınız evinizde işyerinizde geri dönüşüm için kağıt plastik vs. biriktiriyor ya da teşvik ediyorsunuz? Ya da kaçınız evinize kendinize sadece ihtiyacınız olanı alıyorsunuz? Her yeni model telefon çıkışında koşarak almıyor musunuz yoksa? Kaçınız evinizde tasarruflu ampul hatta 3 watt gibi komik bir değer harcayan led ampul kullanıyorsunuz? Biraz daha duyarlı olalım etrafımızı sürekli çekinmeden uyaralım. Yetkilileri belediyeleri geri dönüşüme destek olmaları için zorlayalım mail bombardımanına tutalım arayalım rahatsız edelim belediyelerle resmi dairelerde boş boş oturup geyik yapmasın çalışsın memurlar...

o zamanki insanlar sürekli korku içinde yaşamış ne kadar kötüdür kimbilir.

Sen de yorum yaz