Zeiss objektifli 5 megapiksel dijital kamera

Sony, Cyber-shot DSC-W1 ile bu ürün sınıfı için büyük sayılabilecek 2.5 Inch renkli ekranlı 5 megapiksel kamerasını tanıttı. Model, üreticinin açıklamalarına göre bir saniyede açılabilen Carl Zeiss’in Vario Tessar 3x yakınlaştırmalı objektifini kullanıyor. Bu sayede çalışma durumundaki Sony kamera b

Digicam, 5 nokta otomatik merceğin haricinde 49 Areal değerine kadar çıkabilen aydınlatma derecesi sunuyor. Ayrıca fotoğraf aydınlatma zamanları da 30-1/1.000 saniye arasında manuel olarak değiştirilebiliyor. Fotoğraf çekimi için de alaca karanlık, mum ışığı, manzara, portre, kar ve sahil modları hazır olarak sunuluyor.

Sony, DSC-W1 modelinde Real Imaging işlemcisinin geliştirilmiş bir versiyonunun kullanıldığını duyurdu. Elektronik aksamın geliştirilmesinin haricinde güç ihtiyacı da oldukça düşürülmüş. Bu sayede pillerin şarj edilmesi ile opsiyonel olarak satın alınabilen Memory Stick Pro hafıza kartlarına 340 resim kaydedilebiliyor.

Mayıs ayında ABD’de satışa sunulacak olan Sony Kamera’nın fiyatının 400 Dolar’ın altında olması bekleniyor. Cyber-shot DSC-W1 ise Avrupa’da ilk olarak Mart ayındaki CeBIT fuarında tanıtılacak ve ancak bundan sonra piyasaya çıkma tarihi ve fiyatı duyurulacak.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz