"Zihin silme" gerçek oluyor!

Bugüne dek sadece filmlerde gördüğümüz "zihin silme" şimdi gerçek olmaya çok yakın!

"Zihin silme" gerçek oluyor!

Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminde gördüğümüz zihin silme işlemi gerçek olabilir çünkü bilim insanları bunun yolunu keşfettiler.

Bilim insanları, insan zihninde travma bırakan kötü anıları silmek için elektro-şok yöntemi ile yeni bir tedavi geliştirdiler. Böylece tecavüz, saldırı, şiddet görmek, büyük üzüntülere neden olan şoklar, ölüm tehlikesi gibi insanların hayatında büyük travmalar bırakan kötü anıları silmek ve insanları sağlığına kavuşturmak mümkün olabilecek.

Bilim insanlarının ECT ismini verdikleri yeni tedavi yönteminde, unutmayı sağlayan geni keşfeden bilim insanlarının, elektroşok verdikleri farelerin kötü anılarından kurtuldukları gözlenmiş. Elbette yöntemin üzerinde daha uzun süre çalışma yapmak gerekiyor ancak bilim düyası hafıza silmeye artık eskisinen çok daha yakın.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ya istemediğim,şeyleri hafızamdan kendim silmeyi çok istedim ancak bu mümkün olmadı inş bu aletle olacak ama Türkiye de ne zaman olur ve ben yaptırırım

izlediğim tüm muhteşem filmleri silsinler zihnimdem , sonra tekrar doya doya izleyeyim :)

guzel calisma helal

Bu olay ülkemizde zaten şuan mevcut.İnsanımızın beyni medya tarafından siliniyor zaten.İnsana kendini unutturmak için korkunç bir çalışma var.

Kardeşim güzel ama zorla beynini silerlerse ne olacak.

Tabi ki bu da silahlar gibi kötülerin eline geçip yanlış amaçlarla kullanılacak... Amerika'nın çok işine yarar casusların beyinlerini yıkar falan..

Farenin kotu anilari neymis ki :)))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir