Zirvede yine iPhone var!

Apple ve iPhone'un yedinci kez ilk sıraya oturduğu bu listenin dibinde Nokia ve RIM var...

Zirvede yine iPhone var!

Hüseyin Cem Köylü

J.D Powers and Associates, Temmuz-Aralık 2011 arasında yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. 7.080 akıllı telefon kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmada kullanıcıların telefonlarından ne kadar memnun olduğu araştırıldı.

J.D. Powers araştırma sonuçlarında, kullanıcıların en çok önemsediği şeyin pil ömrü olduğunun altını çizdi. Performans (35%), kullanım kolaylığı (24%), özellikler (21%) ve tasarım (20%) özelliklerine göre toplam 1.000 puan üzerinden verilen puanlarda, ortalama puan 774 oldu.

Apple 839 puan alarak yedinci kez üst üste birinci oldu. İkinci sırada 798 puan (bir önceki araştırmada 801 puandı) alan HTC yer alırken diğer tüm üreticiler ortalama 774 puanın altında kaldılar.

Samsung 769, Motorola 758, LG 733, RIM 733, Nokia 702 ve Palm 697 puan aldılar. Bu listede en çok dikkat çekense, Nokia ve RIM'in bu kadar aşağılarda kalması oldu...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

vay benim sony'nin adı bile yok :)

nokia devri bitti yeni ürettiği telefonlar bile artık yeni zamana ayak uyduracak kadar hızlı değil en dikkat çekici işi htc yaptı 2 yıl önce duydum adını şimdi buralarda.

niye sony yok :(

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir