ZoneAlarm ile iki kat güvenlik

ZoneAlarm, internetten gelebilecek tehlikelere karşı yeni bir koruma tekniği geliştirdi.

İki kat güvenlik: ForceField tarayıcıyı kopyalıyor
ForceField: Web'den gelebilecek tehlikelere karşı farklı bir koruma.

ZoneAlarm ForceField, sizi internetten gelecek olan tehlikelere karşı korumaya odaklanmış bir güvenlik yazılımı. Program web tarayıcınızın etrafında bir koruma alanı oluşturuyor ve böylece geleneksel anti-virüs çözümlerine yardım eden bir eklenti görevini görüyor.

ForceField, tarayıcının zararlı yazılımları savuşturabilecek bir klonunu oluşturuyor. Tehlikeli indirme işlemleri, kimlik-avı denemeleri veya keylogger'lar bu klona bulaşıyor ve burada tanınıyor. Eğer bir trojan tanınmazsa sadece klona etki edebiliyor, sistemin kendisine değil. Bu sayede zararlılar bilgisayarı herhangi bir şekilde aldatma şansı bulamıyor.

Üretici Check Point bu yöntemle özellikle keylogger, screengraber, kimlik-avı, casus yazılım ve kritik seviyedeki Drive-by-Donwloads zararlılarını savuşturmak istiyor. Bunun dışında program çerezler ve parolalar gibi tarayıcı verilerini siliyor. Ayrıca veriler şifrelenmiş olarak internete taşınıyor.

ForceField yazılımı tüm yaygın anti virüs programlarına paralel olarak sorunsuzca kurulabiliyor. Programı İngilizce olarak 30 Dolar karşılığında elde edebilirsiniz.

Download: ZoneAlarm ForceField (Demo)

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

zone alarm uretıcılerını tebrık edıyorum gerçekten sevındırıcı bı gelısme bıktık artık zararlı yazılımlarda ınternette ozgurce gezmek herkesın hakkıdır kısısel verıelrın gızlılıgı de oyle.

Güzel Gelişme...!
Kendilerine Anti-Virüs Adı Verdikleri O Virüsün Ta-kendisi Olan Anti-virüs Programlarından Ve Hicbir İşi Başaramayan Yazılımlardan Gına Gelmişti !!! Teşşekürler /// Check Point ||||

ben kurdum ama yınede eksıklıgı var tam vısta uyumlu yok bazı yerlerde hata verıyo beta surum anladıgım kadarıyla bıraz daha beklemek gerek şimdılık onun yerını bende aynı işevsel olarak yapacak pgram kulanıyorum>>> Trend Micro Internet Security Pro buda cok guzel tavsıe ederım artı sp+1 varken de hıc bır hata vermıyor kalın sagılcak la

Ya bu yazılımın faydası olsa o kadar site haclanırmı bakın haberlere hacker kiralama ve binlerce sitenin haclanması artık hiç bir şekilde sanal güvenlik denen bişey olmayacak

CheckPoint'in Özellikle ZoneAlarm'ını yıllardır kullanıyorum. Ama 7. sürümünde bilgisayarımı zorlamaya başladı. Bundada böyle bir sorun olmaz umarım :)

En güzeli NOD32

Kesinlikle indirmeyin. Asla ve asla indirmeyin. İndirirseniz çok büyük bir hata yaparsınız. Diyelimki indirdiniz, internette bir sorun yok ama online oyunları ve tivibu kesinlikle kullanılamıyor. Bu online oyunlar cs, knight, sro, m2, shaiya gibi çeşit çeşit. Ve daha bilmiyorum bir sürü - si var. Tamam indirdiniz, Silmeye çalışıyorsunuz sildiniz. Fakat internette gezinemezsiniz. Çünkü her sayfada zone alarm'ı yükleyin diye bir bildiri çıkıyor. İnternet bağlantınız sadece zone alarm'dan oluşuyor yani. Bu da demosu zaten, demosu bitince silmediğiniz halde giremezsiniz internete. Formatlada gitmiyor. Allahın belası program diyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir