Zor durumda imdadınıza yetişecek 3 boot CD'si

PC'niz açılmamakta direttiğinde, bu 3 pratik boot CD'si hemen imdadınıza yetişecek!

  • Zeynel A. Öztürk

Bir virüs saldırısının ardından bilgisayarınız açılmaz hale geldiyse bir boot CD'si tam aradığınız şey. Bu tür bir CD ile Windows'u açmaya gerek kalmadan sistemi CD'den veya USB'den başlatarak virüs taraması yapabilirsiniz. İşte zor durumlarda işinize yarayacak virüs tarama boot CD'leri:

BitDefender

BitDefender'ın masaüstü tarayıcısı ile aynı tanımlama verilerini kullanan araç, Xubuntu üzerinde çalışıyor. ISO dosyasını CD'ye yazdıktan sonra sisteminizi CD'den başlatın, virüs tanımlamalarını güncelleyin ve bir tarama gerçekleştirin.

CD'de birkaç faydalı uygulama daha bulacaksınız, bu nedenle içerisinde gezinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaspersky ve AVG live boot CD'leri

Kaspersky

Kaspersky, masaüstündeki üstün tarama performansını live CD'sinde de sunuyor. Araç, tanımlamaları güncellemeyi size hatırlatmadığından bunu kendiniz hatırlamanız gerekiyor.

AVG
Kaspersky'nin başarılı masaüstü tarayıcısını boot CD'sine taşıyor
AVG'nin live CD'si, önceki iki aracın tersine grafiksel bir ara yüz sunmuyor. Bunun yerine metin tabanlı bir ara yüz sunuluyor ancak korkmanıza gerek yok. Ara yüzün kullanımı oldukça kolay. Ok tuşlarıyla seçiminizi yapmanız ve Enter'a basmanız yeterli. Tarama yapmadan önce tanımlamaları güncellemeyi unutmayın.

AVG live CD'si hakkında daha fazla bilgi ve indirme bağlantısını bu sayfada bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok faydalı bir makale olmuş...
teşekkürler Sev-Gülü ÇİP...!!!

saygılarrr.r.r.rr

Kaspersky kullanmış biri olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim.Avg o kadar iyi değil.Bitdefender'ı deneyecegim .Bakalım ne olacak sonuç.

kasperksy nin live cd si gerçekten kaliteli. öneririm...

Linux kullanıyorum, virüs diye bir problemim yok.
Şimdi bazı arkadaşlar heen linux az kullanıldığı için fazla virus yazılmıyor diyebilir, alakası yok. En azından araştırın arkadaşlar.
Herkesi Linux kullanmaya davet ediyorum

bence hepsi elinizin altında bulundurun güngelir lazım olur kaspersky iyi olabılır ama mukemmel deıldır diye dusunuyorum (bana göre) butun boot antivirüsleri indirin ve yadırın sahsen ben oşe yaptım sistememim acılmadıgı yada yavasladıgı zamanlarda format yerine bootta taratıorum bazen bırı bırkac tane kacırabılıo dıgerı yakalıo artık format benım ıcın gerı pşanda kaldı bu boot antivirüs rogramları sayesınde ...

Sen de yorum yaz