Zorla değil, ama mecburi!

Eğer yeni bir Google hesabı açıyorsanız, ister istemez bu servise de üye olacaksınız...

Google hesabı açarsanız...

İnternetin bir numaralı ismi olan Google'da hesap açan kullanıcılar, hem Gmail ile mail hesabından faydalanabiliyor, hem de YouTube'ta kendi sayfalarını açabiliyor.

Google Plus da Google'ın yeni servislerinden biri. Kullanıcı sayısı günden güne artan Google Plus'taki kitleyi daha da genişletmek isteyen Google, yeni bir yöntem geliştirdi. Buna göre artık Google'dan hesap açan kullanıcılar, otomatik olarak Google Plus üyesi oluyor ve Google Plus'taki oluşacak profil için kullanıcılardan fotoğraf yüklemesi isteniyor.

Bu şekilde Google, kullanıcının aramalarını nasıl kişiselleştirebileceği konusunda rahatlatmış oluyor. Kullanıcının bu işlemi atlaması ve Google Plus'a üye olmaması gibi bir durum söz konusu değil.

Bu adımın amacı, tek bir Google hesabıyla tüm Google hizmetlerine bağlanmayı mümkün kılmak ve yukarıda da söylediğimiz gibi, aramaların daha kolay kişisel hale getirilmesini sağlamak. Google, bunun bir mecburiyetten çok, işleri kolaylaştıracak yeni sistem olduğunun altını çiziyor.

Yine de, geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bu haberin altında işte bu ufak sistem değişikliğinin olduğunu söyleyenlerin sayısı da az değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Adamlar NSA kesildi başımıza be.

google tekelciliğe doğru ilerliyor, yaptıkları doğru birşey değil

kimse kimseye zorlamıyor google hesabı açmazsınız olur biter kimse gelip te silah zoruyla google hesabı açın mı diyor size yok ben seneler önçe kenhdi isteğimle açmıştım o zaman hatta hesabımı msn ile açmıştım hotmail le yani google+ hesabımı da zorla buldum davetiyeyle keşke daha önce alınsaydı bu karar sağdan soldan davetiye bulmak zorunda kalmazdım bir de istemeyen google hesabı açmaz olur biter yani

Ben eski üyeyim ama google+ hesabım var kapatmak istesem kapatamıcam mı peki?

Sonra yıl sonu facebook'u geçtik diyecekler.Bence artık kullanıcı sayısı değil aktif kullanıcı göz önüne alınsın.

Google'ın bu adımla amacı kullanıcı sayısını şişirmek ve anlaşmalı olduğu medya kanallarıyla bu rakamların reklamını yaparak ortalama kullanıcının aklına "aa herkes google +da da var" fikrini oturtmak. Yakında bir anti-tekel davası daha görünüyor.

çok ta iyi olur bence. Google ın tüm hizmetleri karşılığında senden istediği en az facebook kadar iyi olan ve hızla gelişen Google+ servisine üye olup profil oluşturman.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play