Zuckerberg: Apple'ın umurunda değilsiniz...

Cook'un "müşteri değil, ürünsünüz" sözüne Facebook CEO'sundan zehir gibi bir cevap geldi!

Zuckerberg'e göre Apple'ın umurunda değilsiniz!

Tim Cook'un Facebook'un reklam ilkeleri hakkında yaptığı açıklamaların ardından Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, üstüne düşen kısımla ilgili cevabını verdi.

Apple CEO'su geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada "çevrimiçi bir hizmet ücretsiz ise, müşteri değilsinizdir. Ürünsünüzdür. Ancak biz Apple'da harika bir müşteri deneyimi için gizliliğinizi feda etmenizin gerekmediğine inanıyoruz" demişti. Zuckerberg, Time dergisinin bir röportajında Cook'a şu sözlerle cevap verdi:

"Bence bu çok saçma bir konsept. Yoksa Apple'a ödemede bulunduğunuz için, onlarla bir çeşit ortak olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Eğer böyle bir şey sözkonusu olsaydı, ürünleri çok daha ucuz olurdu!"

Röportaja göre Zuckerberg, bir milyar kullanıcı sayısıyla yetinmek niyetinde değil ve tüm insanları birbirine bağlamak istiyor. Zuckerberg'e göre bu iş, "ücret ödeyerek olmuyor".

Cook'un ilk açıklamaları ünlülerin fotoğraflarının internete sızmasıyla sonuçlanan iCloud saldırısının ardından gelmişti. Cook, aslında hedefine Google'ı almıştı ancak görünen o ki Apple CEO'sunun sözleri Zuckerberg'i de rahatsız etmiş.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

facebookun ne yaptigi ortadayken , saga sola laf atmasi ne kadar irite edici la , o kadar kisinin bilgisini satarken iyide adamin o sozune mi takilmis meh meh

@08 Ara 2014 14:04 Kim satmıyor ki? Apple da her türlü bilgiyi topluyor. Facebook en azından paranı almıyor

@08 Ara 2014 14:04 Sanki Apple satmıyor hepsi aynı NSA ile el sıkışmışlar.

@08 Ara 2014 14:04 O değil de sırf iphone kullanıyor diye apple ı babasının şirketi gibi korumaya çalışan fanboylar var. Apple'ın bilgi sattığını söyelemek bile rahatsız ediyor :D

o değil de sayın Cook, cuuk diye oturtmuş valla :) kısaca siz daha portakalda vitaminken biz şov üstüne şov yapıyorduk demek istemiş :)

Ürünsünüz ha. Hele şükür, itiraf geldi. Apple, kullanıcılarına resmen siz bizimsiniz dedi !! Artık Gogole, Apple, Facebook, Microsoft'un kullanıcılarına köle gözüyle baktığını ve bu duruma dur denilmesi gerektiğini aylardır söylüyorlar. Ama hiçbiri bu çirkin düşünceyi itiraf etmemişti. Taki "75 Milyar Dolarımız var, bu parayla ne yapacağımızı bilmiyoruz" diyen Tim Cook dan itiraf gelene kadar... Hala gönüllü köleler, savunmaya devam edecekler mi çok merak ediyorum... Ha, bu arada Facebookun sözleri ise, bu duruma tepki değil, o firmaya değil bizim firmamıza köle olun tepkisi... Uyanın ey insanoğlu...

facebook, twitter, google kendi konularının lideri. apple alternatifi çok, bunların yok. beğenmiyorsan kullanmayacaksın. adam kullanım koşularını açıklıyor, uymuyorsa kullanma.

başka telefon alırsın ama başka facebook yok. ücretsiz. sonuçta şirket kazanç sağlamak için, ayakta kalmak için bir şeyler yapacak.

köle iSheepler hemen efendilerini savunmuş...

Allah için herkes sussun hepsi bizim bilgilerimizi parmak izimize kadar depolayıp devletlere satıyor. Biz de seve seve bunları kabul edip bu hizmetleri kullanıyoruz. Haa eğer derseniz ki hangisi daha güvenilir tabi ki hiç biri!!! Google, Facebook, Apple, Samsung, Microsoft. Para alıp almadıkları bir şeyi değiştirmiyor.

arkadaşlar, face kullananlar şunu yapın. yoksa face istediği herkesin fotolarını p.rno sitelerinde dahi gösterme hakkını yayınladığı ilkeyi aleyhinizde kullanabilir!!! hesap ayarları - reklamlara girip 3.şahıs reklamları tıklayın. ve hiç kimse'yi seçin. sonra yine reklamlar kısmında sosyal reklamlar r tıklayıp hiç kimse yi seçin.

çok doğru söylemiş. oradaki insanlar bedavaya çalışmıyor ve paralarını bi yerden kazanmak zorunda. ücretli olmazsa reklamla kazanacak sizi kullanarak...

bu absürd ve bir o kadar da komik terlikli ergen yine ne zırvalamış bakalım :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir