Zuckerberg: "Ben kertenkele değilim"

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, canlı yayında öyle bir soruyla karşı karşıya kaldı ki...

  • Cenk Atlı
Zuckerberg: "Ben kertenkele değilim"

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg geçtiğimiz gün sosyal ağ üzerinden katıldığı canlı bir soru-cevap oturumunda tahmin edilebileceği üzere inanılmaz sorularla muhatap olmak durumunda kaldı.

Bütün Facebook kullanıcılarının katılıp sorularını yönlendirebildiği oturumda en sıradışı sorulardan biri de şuydu: "Sizin aslında bir kertenkele olduğunuza yönelik iddialar doğru mu?" Zuckerberg bu tuhaf soruya şöyle cevap verdi: "Buna hayır demek zorundayım. Ben bir kertenkele değilim."

Son yıllarda UFO ve uzaylılarla birlikte komplo teorilerin vazgeçilmez unsurlarından reptilian'lara (sürüngen) dair bu soruyla başlayan bir saatlik oturumda Zuckerberg birçok konuda merak edilenleri yanıtladı. Dünyanın en büyük sosyal ağının 32 yaşındaki lideri kızı Max'ten yapay zekalı yazılımlar inşa etmeye ve kırık koluna kadar birçok soru hakkında konuştu. Söz konusu canlı yayını dünyanın dört bir yanından yaklaşık 117 bin kişinin izlediği açıklandı.

Zuckerberg'in Facebook Live video hizmetini ilk defa bir soru-cevap oturumu için kullandığı oturumda sürpriz bir konuk da vardı. O esnada Facebook'un Oculus sanal gerçeklik başlığını denemek için firmayı ziyaret eden ünlü komedyen Jerry Seinfeld de Zuckerberg'e şu soruyu yöneltti: "Zuckerberg sabah kalktığında ilk iş olarak ne yapıyor?"

Kendi sorusunu "Banyoya gidiyorsun" diye cevaplayan Seinfeld'e Zuckerberg'in verdiği cevap da oldukça manidardı: "Hayır, ilk iş olarak telefonuma bakıyorum." Hipermetrop olan ve yatmadan önce lenslerini çıkardığını söyleyen Zuckerberg bu yüzden yataktayken telefona bakmak için onu yüzüne çok yaklaştırmak zorunda kaldığını ifade etti ve ekledi, "Bunu kamuoyuna açıklamayı beklemiyordum."

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Valla insanlar ciddi ciddi kafayı yemiş ya :)Çok gülesim geldi :D.Allahım dünya nasıl insanların eline düştü ıslah et Ya Rab!Hadi soran gerizekalının da zekasızı ya da trolluyo onu anladık da koskoca yayın sunucusunun böyle bi adama CİDDİ CİDDİ bu soruyu yöneltmesi ne demek ya?Onu da geçtim Zuckerberg de ciddi ciddi cevap vermiş abi.Keşke evet deseymişsin zeka durumunda çelişkiye kalmazmışsın.Yazık be vallahi yazık.Kendine gel insanlık!

@16 Haziran 2016 19:16 işte kendini akıllı sanan bir ahmak daha. Ulan çok bilmiş. Dünya üstünde daha önce hangi türler yaşamış. Eski kalıntılarda neler resmedilmiş? Hiç mi araştırmadın? Dinine mensup olduğun Kuran-ı Kerimi kaç kere okudun? Ne anladın? Allah aşağı Allah yukarı. o günah bu günah. Beyin sıfır. Sen git oruç tut " Allah için" Namaz kıl. Ama kendin ve etrafın için birşey yapma millete salla. Islah olması gereken biri varsa oda sensin!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost