Zuckerberg, Facebook yönetiminde kalacak!

Facebook yönetimi, kurucu ve CEO Mark Zuckerberg hakkında, daha önceki iddiaları yalanlayan oldukça önemli bir karara imza attı!

  • Cenk Atlı
Zuckerberg, Facebook yönetiminde kalacak!

Facebook'un kurucusu ve halihazırdaki CEO'su Mark Zuckerberg, daha uzun yıllar sosyal ağın en yetkili ismi olarak kalmaya devam edecek.

Sosyal dev, Class C türündeki hisse senetleri için 5.7 milyar dolarlık yeni hisselerin hazırlanmasına onay verdi. Firmanın CEO'su bu kararın ardından sosyal ağın yönetimiyle bağlantılı kaldığı süre içerisinde firmanın kontrolünü elinde tutabilecek. Firmadan ayrılması durumunda ise, bu hisseler sayesinde yine yönetimde söz hakkına sahip olacak.

Geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleştirilen hissedarlar toplantısında alınan karar Zuckerberg'e yönetimdeki kontrol gücünü korumasının yanında eşi Priscilla Chan'le birlikte yürüttüğü yardımseverlik kampanyalarını da sürdürmesine olanak tanıyacak.

Bu karar, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiaların da, gerçeği yansıtmadığını ispatlaması açısından oldukça önemli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Zuckerberg için önemli karar!" dıt dııt dın dııııt dıt dııt dın dııt dıt dııt dın dııt nıııııaaaaan dat data dat dat data dat. hödö hödö höyt! Altucu profil oluşturmalı chat sitesinin sahibini bi insanlığın kurtarıcısı ilan etmedikleri kaldı. İnsanlar Twitter Facebook kullanmasının sebebi; medyanın bunları kullanmayı topluma dayatması ve insanların ünlü olma arzusu, ilgi çekme ihtiyacını tatmin etmektir. Ünlülerin Facebook Twitter kullanma sebebi ise en belli olanı; kendi reklamını yapmaları.

İddialar ortaya çıkmasaydı, mark, bill'e dönecekti...

Adam kurucusu yapıcısı en yetkili olacak tabi hayırdır..

@TheArrow bugünde Facebook reklamı yaptık çok şükür modu. diyeyim anla ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost