Zuckerberg'in yeni "kurbanı" Samsung mu?

Bir süre önce HTC'nin "başını yakan" Zuckerberg, şimdi de aynı şeyi Samsung'a yapmak istedi. Ama...

Zuckerberg'in yeni "kurbanı" Samsung mu?

Yakın zaman içinde HTC ve Facebook'un işbirliği neticesinde geliştirilen Facebook Home arabirimli HTC First, piyasaya sunulmuş ama büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Tüm bu olanlara rağmen Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook Home'dan vazgeçmemiş olacak ki Samsung yöneticileriyle yeni bir telefon üzerine görüşme yapmak için bir araya geldi.

Samsung bugüne dek kullanıcıları her ne kadar farklı modellerle şaşırtsa da, görüşme sonucuna göre HTC'nin yaptığı hatayı yapmak niyetinde değil. Şimdilik herhangi bir Facebook Home'lu cihaz düşünmediğini açık açık söyleyen Samsung'a göre, bu hamle büyük bir riskten başka bir şey değil.

Kısacası Samsung, bu kararıyla birlikte, Facebook Home'un başarılı olacağına dair en ufak bir ümit taşımadığını ilan etmiş durumda. Bakalım Zuckerberg, şansını diğer üreticiler konusunda da deneyecek mi?

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

facebook batıyor her şey için çok geç yeni fenomen twitter instagram flipboard

SAMSUNG boş ilerle para harcamaz HTC çalma çırpma ile elde ettiğini harcıyor o nedenle dikkatli davranmıyor...

@grezimonk ulan mal herif çalma çırpmayla para kazanıyor dediğin marka one modelinde yekpare alüminyum kasa kullandı samsung ise plastik sence çalma çabasına giren birisi var mı ? (samsung taraftarları lafım size değil sadece bir örnek kötüleme amaçlı yazmadım)

@grezimonk sen yenisin galiba teknenoliji gelişmelerde iphone'dan çaldıkları ile yetisin samsung

@21 Haz 2013 12:41 Mal herif niye isimsiz yazıyorsun HTC CEO'su yağdırdı... iflasın anlamını sözlükten bak yakında uygulamalı olarak öğreneceksin... beynin iflas ediyor... ki varsa...

@21 Haz 2013 13:48 sankı apple en doğru en dürüst firma hiç samsung tan çalmadı zaten tüm donanımlarda kendisinin samsung olmasaydı apple bi hiçti hala bunu anlayamadınız

@grezimonk hala lafı nereye çekiyorsun iflas sebebi piyasada yeterli bir reklam gücüne sahip olmayışı samsung bu piyasada yıllar öncesinde adını duyurmuş ben yaptığı ürünleri kötülemiyorum ancak htc gibi bir firmanın bu zamana kadar yaptığı ürünlerin çoğu çok iyi yerlere gelmiştir ancak pazar payı az olduğu için iflas etme gibi bir durum söz konusu olabilir ama hala şu rekabet konusunda bu firmaların ayakta durmasının ürün çeşitliliği artı fiyat azalması anlamına geldiğini anlayamıyorsunuz ki taraftar tutar gibi marka tuttuyorsunuz

facebook hergün kan kaybederken kim üzerine yatırım yapmak ki ?

Facebook home iğrenç birşey, insanlar facebook tan kurtulmaya çalışırken neden böyle bir arayüz kullansınlar ki?

@21 Haz 2013 12:48 Facebook Home'da amaç ne? eğer uygulama yapcaksan uygulama yaparsın, Arayüz yapçaksan arayüz yaparsınız Facebook ikisini birleştirmeye "Çalışmış..."

Her zaman derim yine diyoum. En iyi işlemcileri intel üretiyor. zaten 6-8 çekirdekli işlemcileri de piyasaya çıkacakmış yakında. Nokia sıkı tutunsun derim. Ama şöyle bir şey de var; everyday you're chapulling.

Facebook batarsa samsung yüzünden batar. Samsung yine bi halt yapar

@21 Haz 2013 13:07 samsung batmaz ki :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir