Zuckerberg, merak edilen soruyu cevapladı!

Facebook'un Messenger uygulamasını neden ayrı olarak indirmeye sunduğu, sonunda belli oldu!

Zuckerberg, merak edilen soruyu cevapladı!

Halka açık bir programda kendisiyle ilgili merak edilenleri cevaplayan Mark Zuckerberg, Facebook'un Messenger kullanımını kullanıcılarına neden dayattığı konusuna da ışık tuttu.

Facebook uygulamasının asıl amacının haber kaynağı olduğunu söyleyen Zuckerberg, direkt mesajlaşma işlevinin giderek daha fazla kullanıldığını fark ettiklerini söyledi. Zuckerberg'e göre Facebook uygulamasını mesaj göndermek için kullanmak, iMessage ve WhatsApp gibi uygulamalara kıyasla çok zahmetli bir iş. Zuckerberg konuşmasında, Messenger kalitesindeki bir deneyimi Facebook uygulamasındaki bir sekme altında asla sağlayamayacaklarının da altını çizdi.

Tüm kullanıcılar için bir şeyler oluşturmak istediğini söyleyen Zuckerberg, "Messenger daha hızlı ve daha odaklı. Onu kullanıyorsanız, mesajlara daha hızlı cevap veriyorsunuz demektir" diyor.

Facebook Messenger uygulaması ücretsiz olarak sunuluyor, ancak yine de sohbet etmek için onu indirmek zorunda kalan kullanıcıların negatif yorumlarını almaya devam ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Lan bari şu uygulamaya çıkış koy. Kız arkadaşım face'e girmek için tarayıcıyı kullanmak zorunda kalıyor.

çok ağır facebook mobile uygulaması ve facebook messenger uygulaması. whatsapp ı aldıkdan sonra o da ağırlaşmaya başladı.

saçma sapan laflar ile kıvırtmış.. millete bildiğin zorla dayatıyorsun işte. kullanmıyorum sırf bu yüzden

istemiyorum arkadaş ya baloncukda yok artık

Facebook web üzerinden çalıştığı için kişilerin sadece paylaştıklarını kendine alabiliyor. Ama program ile kişilerin paylaşmadıklarını da çalabilecek...

Whatsapp a da aynısını yapma yeter

Aslında akıllıca olmuş

bence gayet iyi kullanmıyorsanız facebooku bırakın zaten

Facebook xmpp protokolunu destekliyor, pcde pidgin iyi bir alternatif, android icin xabber basarili bir messenger uygulamasi, kullanmadiginiz zaman offline olmanizada izin veriyor ayrica istemezseniz telefonu her actiginizda otomatik baslamiyor, oldukca hafif oldugu icin eski cihazlarda bile cok hizli calisiyor

Sohbet balonu var, sadece sohbet için uygulamayı açıp normal facebook içeriğini de yüklemek zorunda kalmıyoruz. Ben memnunum.

Mantıklı ama görüntülü arama gibi özellikler eklenmeli.

facebook ne yapsa aslında eline yüzüne bulaştırıyor. tasarım değişikliklerinden tut, facebook messenger a kadar... ve insanlarda burun kıvırsa bile bunları kabullenmek zorunda kalıyor.. 500 milyon insan indirmiş kullanıyormuş. neden basit, dayatıldığı için... ama hiç önemli değil, telefondan Chrome açıyorsun ve rahatına bakıyorsun... orada messenger a ihtiyaç yok çünkü... telefonu kasmayan ram yemeyen bir durum oluşuyor. bu saçma sapan uygulamayı da bu yüzden hiç kurmam olur biter.. kuranlara da geçmiş olsun, bir dünya bilgilerine ulaşması için facebooka onayı veriyor. bu da işin diğer acıklı bir tarafı

skype tada nasil bi maldir bu buyuk sireketler ne zaman bir uygulamayi satin alsalar icine ediyorlar facebook un whatsapp i almasi yada microsoft un skype alip icine etmesi gibi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir