Zuckerberg "Telepati"nin gücüne inanıyor

Mark Zuckerberg, yakın zamanda insanların çok farklı bir biçimde iletişim kuracağına inanıyor!

Zuckerberg "Telepati"nin gücüne inanıyor

Facebookun mimarı Mark Zuckerberg, sosyal ağların geleceğinde telepatinin önemli bir rol oynayacağını düşündüğünü söyleyerek kendini dinleyenleri şaşırtmayı başardı.

Sitenin kurucusu bir soru-cevap oturumunda aralarında Arnold Schwarzenegger, Stephen Hawking ve Arianna Huffington gibi ünlülerin de yer aldığı kullanıcıların sorularını yanıtladı. Oturumdaki en ilginç satır başı da Zuckerberg'in sosyal ağın geleceği üzerine açıkladığı düşünceleri oldu.

İnsanların günün birinde birbirlerine duygu ve düşüncelerini telepati yoluyla aktarabilmesinin mümkün olacağına inandığını söyleyen Zuckerberg, "siz sadece bir şey düşüneceksiniz ve arkadaşlarınız da sizin bu düşüncelerinizi kolaylıkla anlayabilecek" dedi.

Gerçekleştirilen oturumda ayrıca Facebook'un yapay zeka teknolojileri üzerine de bilgi alışverişi yapıldı. Zuckerberg öncelikli hedeflerinin insanlardan daha iyi yapay zeka (AI) sistemleri inşa etmek olduğunu belirtti.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Fıtrata ters kardeş.

Bahsettiği teknoloji zaten şu an mevcut. Kafaya bağlanan bir cihazla beyinden geçen elektrik sinyalleri yazılımsal bir dile çevrilip dünyanın farklı noktasındaki bir kullanıcıya internet aracılığıyla anlık olarak gönderiliyor, karşıdaki kullanıcının kafasına bağlı cihaz da gelen yazılımsal datayı elektrik sinyallerine çevirip beyne iletiyor ve dünyanın farklı noktaları arasındaki iki insan sadece düşünce gücüyle anlık olarak birbirleriyle iletişime geçebiliyorlar.

zeckerberg'in ne hayali olacak, her yahudi gibi o da büyük israili kurmanın hayalindedir, biz aptallar da bu yahudilerin hayallerini gerçekleştirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

her aklımdakini millet niye anlayacakmış. belki özel şeyler

Korkunç bir yere gidiyor teknoloji. İnsan korkuyor ama olumlu olur umarım gidişat.

Doğrudur bu gavurlar yakında beynin eletriklenmesini uydularla izler :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir