Zuckerberg'in Pekin koşusu tartışma yarattı!

Zuckerberg'in "Pekin koşusu", pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi...

  • Levent Öztürk
Zuckerberg'in Pekin koşusu tartışma yarattı!

Zuckerberg, geçtiğimiz gün yayınladığı bir fotoğrafta Çin yolculuğunda Tiananmen Meydanı'nda koşarken gözüküyor ve "Tekrar Pekin'de olmak muhteşem!" cümlesini kuruyordu.

Bu oldukça normal gözükse de, durumun tam olarak böyle olduğu söylenemez. Çin'in başkentindeki hava kirliliği oranları, bölgenin uluslararası bir şekilde tehlikeli bir bölge olarak kabul edilmesine sebep olmuş durumda ve yayınlanan fotoğrafta Zuckerberg, bir maske takmadan dolaşıyor. Resmin yorumcularından biri de bu konuyu dile getirerek "Pekin benim evim ama dışarıda koşmanızı önermem" uyarısını yapmakta.

Zuckerberg'in duman içerisinde koşması tamamen kendi seçimi. Ama politik açıdan tartışılması gayet doğal. Pek çok kullanıcı da Çin'in sosyal ağı yasaklayan "Büyük Güvenlik Duvarı"nı Zuckerberg'in nasıl aştığını merak ediyor. Bütün bu tartışmalar, Facebook patronunun biraz antrenman yapmak istemesi sebebiyle ortaya çıkmış durumda.

Tartışmanın devamı ise, Zuckerberg'in bu koşusunun "düşüncesizce yapılmış küçük bir antrenman mı" yoksa "amaçlı bir politik duruş mu" olduğu sorusu ekseninde gelişiyor. Zira Facebook'un yasak olduğu bir ülkede, sitenin sahibinin korkusuzca koşuya çıkması son derece ilginç bir durum.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Al gülüm ver gülüm diye söylesek yanlış olmaz. Zaten gülüşten de "haberim yokmuş gibi çek kanka" ifadesini yakalayabilirsiniz.

Adam resmen İlluminati varlığının kanıtı!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost