ZyXEL'den iki yeni ağ ürünü!

ZyXEL, yeni çift bantlı router'ını ve tümleşik hotspot ürününü ortaya çıkardı! İşte özellikleri...

ZyXEL'den yeni hotspot ürünü!

ZyXEL'den yeni hotspot ürünü!

ZyXEL'den yeni Dual Radio-Dual Bant Özelliğine Sahip Tümleşik Erişim Ağ Geçidi Hotspot Ürünü
    
Telekom servis sağlayıcıları, küçük ve orta ölçekli işletmeler ile ev kullanıcıları gibi çok geniş bir yelpazedeki müşteriler için yenilikçi çözümleri sunan ZyXEL, Tümleşik Erişim Ağ Geçidi hotspot ürününü UAG4100'ı piyasaya sundu. Ürün, kendi sınıfında en iyi servisleri sunmasıyla dikkat çekiyor.

Küresel çapta 8.000'in üzerinde otel, kablosuz internet erişim noktası çözümlerinde ZyXEL'i tercih etmiş bulunuyor. En yeni teknolojiye sahip bu ürünler, sağladığı fiyat- performans avantajının yanı sıra, firmaların iş akışlarını da kolaylaştırıyor. Böylece verimlilik artışı kaçınılmaz oluyor.

Çift Radio ve Çift Bant frekansı ile iki kata kadar kullanıcıyı destekler

Günümüzde kullanıcılar, istedikleri yerde ve istedikleri anda internete erişmek istiyorlar ve bunun için birden çok mobil cihazı sürekli yanında taşımak zorunda kalıyorlar. Buna karşın turizm ve otelcilik sektöründe hali hazırda kullanılan teknoloji altyapısı, genellikle bu eğilimi yakalayamıyor ve internet erişiminde yaşanan kesintiler, müşteri şikâyetlerinin artmasına yol açıyor.  ZyXEL'in UAG4100 çözümü, 2.4 ve 5 GHZ olmak üzere çift bant ve çift radio özelliğine sahip olduğu için, mevcut Wi-Fi ağ geçitlerine kıyasla iki kata kadar daha fazla kullanıcıyı destekleyebiliyor ve daha iyi bir internet tecrübesi sağlıyor.

İnternet bağlantı kalitesi güvence altında

UAG4100'de bulunan çift radio desteği ve dual bant teknolojisi, 2.4 GHZ bandı dolduğunda, otomatik olarak 5 GHz bandına geçiş yapıp trafik akışını düzenliyor. Böylece bant genişliği yetersizliğinden kaynaklanan kararsız veri aktarımı engellenmiş oluyor. Ürün, 200 kullanıcıyı destekliyor. İlave lisans ile 300 adet kablolu veya kablosuz kullanıcı, eş zamanlı internete bağlanabilirken, her bir hesap için bant genişliği önceliği atanabiliyor. İnternet bağlantı kalitesini güvence altına alan ürün, bant genişliği istismarını da engelleyecek şekilde üretildi. Böylelikle kullanıcıların internet gezinti deneyimleri ve müşteri memnuniyetleri en üst seviyede tutulabiliyor.

Online trafik kayıtları düzenli şekilde tutuluyor

Avrupa Birliği Veri Saklama Direktifi (2006/24/EC) ve 5651 Sayılı Kanunu, kamuda ve özel sektörde internet erişimi sağlayan kurumların online trafik kayıtlarını belirli formatlarda ve belirli sürelerde tutmalarını zorunlu hale getirdi. Turizm ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren firmaların da veri saklama konusundaki düzenlemelere uymaları gerekiyor. Bu gereksinimi karşılayacak özellikte ekipmana sahip olmayan firmalar için yasal prosedürlere uymaya çalışmak, ciddi bir iş yüküne neden olabiliyor. UAG4100 Tümleşik Erişim Ağ Geçidi ürünü, kullanıcı hesap bilgisi, MAC adresleri, kaynak ve hedef IP bilgisi gibi verileri kayıt altına alıyor. Bu kolaylık, işletmelerin yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerini ve istenildiği takdirde ilgili kurumlara bu verileri iletebilmelerini sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

tabi ki ZyXEL, her zaman için ZyXEL.....

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir