ZyXEL'den mesafe genişletici router!

ZyXEL, ev ve küçük ofis kullanıcıları için geliştirilen yeni kablosuz router'ını Türkiye'ye sundu!

ZyXEL'den mesafe genişletici router!

ZyXEL, ev ve küçük ofis kullanıcıları için geliştirilen kablosuz router'ı NBG416N'yi Türkiye'de satışa sundu. Gelişmiş özelliklerinden beklenmeyecek derecede ekonomik fiyatıyla dikkat çeken ürün, sahip olduğu beş farklı çalışma modu ile 'hepsi bir arada' çözüm olarak öne çıkıyor.

802.11g standardından üç kat daha hızlı olan 802.11n teknolojisini kullanan ZyXEL NBG416N, 150 Mbps kablosuz veri aktarım hızı sunuyor. Sadece hızlı değil, aynı zamanda stabil ve güvenli bir kablosuz erişim sağlayan ürün, 802.11b/g standardına sahip cihazlarla da uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Kablosuz ağınızın kapsamasını genişletin

ZyXEL NBG416N'nin erişim noktası (access point), router, evrensel tekrarlayıcı (universal repeater), köprü (bridge) ve kablosuz ağ istemcisi (WLAN client) olmak üzere beş farklı çalışma modu bulunuyor. Evinde ya da ofisinde kablosuz erişim cihazları bulunan ve kablosuz kapsama alanı yeterli olmayan kullanıcılar, ürünü kullanarak marka ve modelden bağımsız olarak kablosuz kapsama alanını genişletebiliyorlar. Kablolu modemlerin kablosuz olarak kullanılabilmesini sağlayan ürün, İnternet bağlantısını kablolu ve kablosuz olarak birden fazla kullanıcıya da dağıtabiliyor.

Ürünün sahip olduğu 5dBi değiştirilebilir güçlü anten geniş bir kapsama alanı sunarken, 64/128 bit WEP, WPA/WPA2 ve WiFi Protected Setup (WPS) butonu ile kablosuz erişim güvenliği de üst seviyeye çıkıyor. NAT, SPI ve DoS gibi firewall özellikleri ise İnternet'ten gelebilecek saldırıları engelleyen güvenlik unsurları arasında bulunuyor.

NBG416N'nin kablosuz takvimlendirme özelliği kablosuz çalışma modunun zaman aralıklarının belirlenmesinde yardımcı oluyor. Bu sayede, kullanıcı dilerse sadece evde bulunduğu saatlerde kablosuz bağlantının açılmasını, diğer saatlerde ise kapanmasını sağlayabiliyor.

Düşük güç tüketimi

Düşük güç tüketimi

Tüm ürünlerinde olduğu gibi NBG416N de çevre dostu ve güç tüketimi konusunda son derece cimri. Piyasadaki birçok router cihazına kıyasla çok daha az güç harcayan ürün, bağlantı durumunu ve takılı Ethernet kablolarının uzunluğunu tespit ederek güç tüketimini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Aktif veri transferi olmadığında enerji tasarrufu moduna geçen cihaz, bu sayede en düşük miktarda güç tüketiyor.

ZyXEL NBG416N, WiFi Multimedia (WMM) teknolojisi ile video ve ses uygulamalarının kablosuz aktarımını önceliklendirerek, farklı veri trafiği türleri için optimize bir performans sunuyor. Cihaz, tüm özelliklerine ek olarak, kablosuz çıkış gücü yönetimi, otomatik kanal tarama, MAC adres filtreleme ve DHCP sunucu/istemci özellikleri ile ev ve küçük ofis kullanıcıları için son derece uygun bir ürün olarak raflardaki yerini alıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

TTNET bu cihazı yasaklatır yada satar internetini paylaştırana 1000TL~10000TL arasında bir miktar öper...

Benim routerin bu kadar fazla mı özelliği varmış??

bu cihazı aldım.repeater özelliğini çalıştıramıyorum.Ne yaptıysam olmadı.

lanet olsun bir türlü ıp adresi alamıyor..tüm kurulumu yaptım..hatta teknik servis bilgisayarıma baglandı ama onlarda beceremediler....ne yapacagım sasırdım..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir