ZyXEL NSA-2401 ile veri depolamada yeni dönem

ZyXEL, veri depolama çözümleri ailesini genişletmeyi NSA-2401 ile sürdürüyor.

ZyXEL NSA-2401 ile veri depolamada yeni dönem

Farklı ölçeklerdeki kurumların ağ üzerinden veri depolama ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayan ZyXEL NSA-2401, gelişmiş özellikleri ve düşük güç tüketimiyle dikkat çekiyor. 4 adet disk yuvası üzerinde 6 TB kapasite sağlayan NSA-2401'in sahip olduğu çift Gigabit Ethernet arayüzü, onu sınıfındaki benzer ürünlerden ayırıyor.

Genişbant erişim çözümleri alanında dünya lideri konumunda bulunan ZyXEL, NAS (Network Attached Storage) ürün ailesinin en genç üyesi NSA-2401'i Türkiye'de satışa sundu. Kurumsal veri depolama çözümlerine yeni bir boyut getiren ZyXEL NSA-2401, üstün performansı ve gelişmiş özellikleriyle göz dolduruyor.

Sunduğu disk yapılandırma seçenekleriyle JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 standartlarını destekleyen ZyXEL NSA-2401, kullanıcılara hız ve güvenlik anlamında çeşitlilik sunuyor. Kurumların ağ üzerinden veri depolama ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayan ürün, sahip olduğu 4 adet disk yuvası ile 6 TB kapasiteli depolama alanı sağlıyor. NSA-2401, ücretsiz olarak sunulan yedekleme yazılımının da desteğiyle, benzersiz yedekleme çözümleri vaat ediyor.

Disk üzerinde oluşturulan bölümleri (Volume) şifreleyebilen ZyXEL NSA-2401'in çift Gigabit Ethernet arayüzü, onu sınıfındaki benzer ürünlerden ayırıyor. Hata kontrolü, yük paylaşımı, bağlantı kümeleme, jumbo frame uygulamalarını destekleyen NSA-2401, oldukça yüksek veri okuma ve yazma hızlarına ulaşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

teknoloji gelişiyor :bir o çıkıyor. bir bu

6GB çok az bence. Ohoo dolmaz o demeyin. Eviniz veya dükkan tipi işyerleri için olabilir ama bende yaklaşık 45 bilgisayar var, yedeklemeyi günlük alsam sağdece yedekler ile 3 aya dolar.

Raid 10 mükemmel bir şey bence. Buna benzer bir ürün var bizde.
6 HDD kapasite 1,5x3 (+ raid 1) çok iyi oluyor

Selamlar,
6TB şu an için oldukça yeterli. Tabii kalkıp fim vs... yedeklmemeyecekseniz ki aslında o iş için de ideal sayılabilecek bir kapasite. Benim 1TB diskimin içerisinde 600 üzerinde film mevcut ve her birinin ortalama boyutu 1GB. İşin özü bana göre oldukça iyi bir cihaz. RAID 10 a kadar destek verebilmesi ve 2xGB Ethernet olmasıda cabası. Abartıp birde optik veri aktarımı yapsalardı ciddi ciddi data center faklan kurulumunda bile kullanılabilir :) :P

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
ZyXEL NSA-2401 ile veri depolamada yeni dönem
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir