ZyXEL NSA-2401 ile veri depolamada yeni dönem

ZyXEL, veri depolama çözümleri ailesini genişletmeyi NSA-2401 ile sürdürüyor.

ZyXEL NSA-2401 ile veri depolamada yeni dönem

Farklı ölçeklerdeki kurumların ağ üzerinden veri depolama ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayan ZyXEL NSA-2401, gelişmiş özellikleri ve düşük güç tüketimiyle dikkat çekiyor. 4 adet disk yuvası üzerinde 6 TB kapasite sağlayan NSA-2401'in sahip olduğu çift Gigabit Ethernet arayüzü, onu sınıfındaki benzer ürünlerden ayırıyor.

Genişbant erişim çözümleri alanında dünya lideri konumunda bulunan ZyXEL, NAS (Network Attached Storage) ürün ailesinin en genç üyesi NSA-2401'i Türkiye'de satışa sundu. Kurumsal veri depolama çözümlerine yeni bir boyut getiren ZyXEL NSA-2401, üstün performansı ve gelişmiş özellikleriyle göz dolduruyor.

Sunduğu disk yapılandırma seçenekleriyle JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 standartlarını destekleyen ZyXEL NSA-2401, kullanıcılara hız ve güvenlik anlamında çeşitlilik sunuyor. Kurumların ağ üzerinden veri depolama ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayan ürün, sahip olduğu 4 adet disk yuvası ile 6 TB kapasiteli depolama alanı sağlıyor. NSA-2401, ücretsiz olarak sunulan yedekleme yazılımının da desteğiyle, benzersiz yedekleme çözümleri vaat ediyor.

Disk üzerinde oluşturulan bölümleri (Volume) şifreleyebilen ZyXEL NSA-2401'in çift Gigabit Ethernet arayüzü, onu sınıfındaki benzer ürünlerden ayırıyor. Hata kontrolü, yük paylaşımı, bağlantı kümeleme, jumbo frame uygulamalarını destekleyen NSA-2401, oldukça yüksek veri okuma ve yazma hızlarına ulaşıyor.

Gelişmiş ve çevreci bir depolama çözümü

ZyXEL NSA-2401, sunduğu Microsoft Windows Active Directory Service (ADS), Access Control List (ACL), NTv4 Domain desteğiyle kullanıcı grupları oluşturulmasını ve bu grupların yönetilebilmesini sağlayabiliyor. XFS dosya sistemini destekleyen ürüne, USB arayüzü aracılığıyla harici disk bağlanabiliyor. Bu sayede ihtiyaç duyulduğunda daha geniş depolama alanı sunabilen NSA-2401, takılan harici disk üzerinde EXT2/EXT3, FAT/FAT32 ve NTFS dosya sistemlerini destekliyor.

ZyXEL'in NSA-2401, tüm bu gelişmiş özelliklerinin yanı sıra düşük güç tüketimiyle de dikkat çekiyor. Aktif durumdayken sadece 54 W güç harcayan ürün, bu alandaki benzerlerinden %60 daha az enerji tüketiyor. NSA-2401 açılış ve kapanış saatlerinin programlanabilmesi sayesinde de enerji tasarrufu sağlayarak, kurumsal veri depolama çözümlerine çevreci bir boyut kazandırıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

teknoloji gelişiyor :bir o çıkıyor. bir bu

6GB çok az bence. Ohoo dolmaz o demeyin. Eviniz veya dükkan tipi işyerleri için olabilir ama bende yaklaşık 45 bilgisayar var, yedeklemeyi günlük alsam sağdece yedekler ile 3 aya dolar.

Raid 10 mükemmel bir şey bence. Buna benzer bir ürün var bizde.
6 HDD kapasite 1,5x3 (+ raid 1) çok iyi oluyor

Selamlar,
6TB şu an için oldukça yeterli. Tabii kalkıp fim vs... yedeklmemeyecekseniz ki aslında o iş için de ideal sayılabilecek bir kapasite. Benim 1TB diskimin içerisinde 600 üzerinde film mevcut ve her birinin ortalama boyutu 1GB. İşin özü bana göre oldukça iyi bir cihaz. RAID 10 a kadar destek verebilmesi ve 2xGB Ethernet olmasıda cabası. Abartıp birde optik veri aktarımı yapsalardı ciddi ciddi data center faklan kurulumunda bile kullanılabilir :) :P

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir