A4Tech X7 G100 incelemesi Basit ve etkili

Özellikle FPS oyuncularına yönelik, fark edilebilir avantaj sağlayan bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Ergonomik tasarım
  • Su geçirmez
  • Ara yazılımı yok

Genel olarak oyun klavyeleri üzerine konuşulduğunda akla birçok model gelir. Fakat en doğru seçimin zaten kullanmakta olduğumuz tasarım olduğunu A4 tech fark etmiş ve son derece basit fakat bir o kadar da kullanışlı bir ürün ortaya çıkartmış. X7 G100 aslında yarım bir klavye. Stabil olması için normal klavyeye göre daha ağır tasarlanmış. Bir FPS (first person shooter) oyuncusunun en çok ihtiyacı olan tuşlara erişim kolaylaştırılmış. Fakat hemen elinin altında bulunan ve hemen tüm oyunlarda aynı işleri gören tuşların yeri de değiştirilmemiş. Böylelikle oyunlarda daha hızlı hareket edebileceğiniz ve aynı zamanda yanlışlıkla başka tuşlara basarak (START tuşu gibi) felaketlere yol açmayacağınız bir klavye ortaya çıkmış. Üstelik su geçirmezlik özelliğine de sahip olan klavye, kolayca temizlenebildiği için her türlü kazaya karşı da güvenli. WASD tuşları yerine dayanıklı plastik tuşlar yerleştirilerek parmakların kayması da engellenmiş.

Özetle

Özellikle FPS oyuncularına yönelik, fark edilebilir avantaj sağlayan bir ürün.

A4Tech X7 G100 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli A4Tech X7 G100
Ürün Türü Klavye
CHIP Online Notu 85
Üretici A4Tech
Teknik Detaylar
Arabirim USB
Tuş sayısı 62
Boyut 210 x 189 x 25 mm
Ağırlık 3 kg
Türkçe arabirim Yok
Diğer Dört farklı tuş örtüsü, taşıma kılıfı
01/07/2007 Tarihli Fiyatı 12 $ + KDV

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

sürekli de klavye tak çıkar uğraşılmazki.

Tank mı taşıyoruz yaww!!!3 kgmış

Sürekli tak-çıkar olayı değil bence. PS2 girişle bir USB giriş mouse çalıştığına göre, klavye de çalışır.

a4 tech'in anti rsi klavyesi var bende. alalı 3 ay oldu tuşlar öldü bazı tuşların üzerlerindeki yazılar silindi. Aynı şekilde x750f mouse ta öyle . Ellerim biraz aşırı terler ama a4tech'in terleme faktörünü de göze alarak tasarımlar yapması gerekir( basit 6-7ytl'lik bir klavyeyi yazıları silinmeksizin 2 sene boyunca kullandığımı bilirim) şu an Faremle klavyemin içler acısı durumunu görmek bile istemezsiniz. Tasarımları ve fiyatı güzel olan bir firma a4tech. Ama biraz daha kaliteye önem vermeli bence çünkü ürünleri kısa-orta vadede çoğunlukla kullanılamaz hale geliyor.

3 kilo laptoptanda agır

bence güzel laptoplarda zaten klavyeye kıyamıyorum bunu alırsam adam gibi kullanırım iyi bir icat hem ufak da

sanırım oyun oynarken klavyenin kayma sorununu ortadan kaldırmak istemişler ondan bu kadar ağır. Tekrar söylüyorum a4tech kaliteye önem vermeli! bunu da prototip aşamasındayken ürünlerini usta oyunculara/kullanıcılara test ettirerek ve onların önerilerini dinleyerek yapabilirler.

Yön tuşları nerede peki?

bu 3kg mı kim alır böyle ürünü tamam masanın üstünde durabilir ama yinede mantıksız

3KG olmasi normal. ben piyada dogru duzgun agir klavye bulamadigimdan 98 yilindan beri ayni klavyeyi kullaniyorum. standart klavyeler cok hafif geliyor ve aksiyonlu oyunlarda klavye masadan kayabiliyor...

Aslında bunun kablosuzu çok işe yarar gibi.Ergonomi açısından da fps oyunlarda rakiplerinizden daha iyi oynayabilirsiniz.

sacma sapan bi urun a4tech ürünlerinde 1-1,5 senedir kalitesiz malzeme kullanıyor bunları goz onunde bulunduralım...arkadasımızın dedigi gibi cogu modelde yazılar siliniyor. destek ayakları kırılıyor...

Oyunseverler için büyük kolaylık sağlayan bir ürün bence.

klavyede logitechten şaşmayın derim

normal klavyede daha çok tuş var ve daha hafif:)
Bence gereksiz olmuş oyun oynama yetisi olan herkes zaten normal klavyedende çok rahat her tüelü oyunu oynayabilir.Bi arada ayakla kullanılan mouse üretmişlerdi,böylesi daha rahat oluyor diye :)

Logitech G15..Gerçi artık üretilmiyor eski versionları bence tükenmeden alın mutlaka vardır bir yerlerde..bu klavyeyi denemedim henüz.Kimbilir..

Fps oyunlar için değilde strateji oyunları için bir klavye istiyorum...

ben kullanıyorum hıc bır sorun yok benım gıbı bı counter oynuyan bır fps cıler ıcın bence mukemmel ellerıne saglık

Bu Ürünün Satıldığı mağaza bilen warsa sölesin hiç biyerde bulamıorm İstanbul/avrupa yakası...

A4 tex-ch x755 fare aldım bende uzun araştırmalarım sonucu. İlk aldığımda fare bozuk çıktı ve garantiye gönderdim, değiştirdiler değiştirmesinede ne çabalarla. Adamlar resmen bu fare atılmış dediler bana, çileden çıktım bende. Neyse bir süre sonra ortadaki dpi tuşu basmaz oldu 2. kez gönderdim garantiye. Daha sonra 3x ateş tuşunda sorun çıktı,oda basmadı :( şimdi ise sağ tuş hapşursam bile kendiliğinden basıyor. Ya ben şanssızım yada.... Gerisi size kalmış.

çok güzel bi klavye ben çok beğendim

bu klavye ile sadece oyun (fps) oynanabilir.Bence saçma bir tasarım

Örneğin ben counter strike de sürekli chat i kullanırım .Chat gerçekten bir ihtiyaç bneim için.Bu klavye ile derdimi nasıl anlatacağım.

Bu klavye yi kullanan vatandaş sadece fps mi oynayacak.Bilgisayarında hiç mi başka işle uğraşmayacak?

DİPNOT1: Arkadaşım strateji oyunları mouse ile oynanmıyor mu :D.Hotkeylerde oyundan oyuna farklı.O nedenle o iş biraz zor :D

DİPNOT2: Bu arad oyun klavyelerini ve a4tech i eleştirmiyorum.Sadece bu modeli eleştiriyorum.

DİPNOT3: Ben x7 G800 kullanıyorum çok memnunum.Tek sevmediğim yanı var onun haricinde mikemmel ötesi bir klavye.Beğenmediğim olay ise spacenin yanında HOME tuşu var.CS de bazen kapanmalara yol açyor :DOraya kağıt soktum artık çalışmıyor :D

Sen de yorum yaz