Aerocool VS-9 incelemesi Aerocool VS-9: Mükemmel ikili

CHIP ONLINE Notu
85
  • Uygun Fiyat
Özetle

Vidasız montaj, uzun ekran kartlarına destek, altta yer alan PSU, kablo yönetimi ve çelik yapı ile VS-9, sadece verdiğiniz parayı size iade edemiyor.

Uygun fiyata hem kaliteli güç kaynağı hem de kaliteli soğutma sunana nadir ürünlerden.

Uygun fiyata satın aldığınız bir kasanın üst seviyede kalite sunması ve bundan da öte beraberinde 420 Watt'lık gerçek güç sunabilen bir güç kaynağı ile gelmesi kulağa pek gerçekçi gelmese de Akortek bilişim bu lüksü kullanıcılara sunmaya başarmış gibi gözüküyor.Kasada yer alan Aerocool'un kendi üretimi 420 Watt'lık 12cm fanlı ve aktif PFC destekli güç kaynağı, %78 verim ile aslında çoğu bilgisayar kullanıcısı için üst sınıf sayılabilecek çift çekirdekli ve orta sınıf ekran kartlı bir sistemi bile rahatlıkla kaldırabiliyor. Kasaya baktığımızda tamamen ızgara tasarımlı ön panel ve genel anlamdaki şıklık dikkatimizi çekiyor. Bu şık tasarımın içerisindeki teknik detaylara baktığımızda ise tam 9 adet 5.25" yuvadan oluşan ön kısım dikkatimiz çekiyor. 5.25"lik yuvaların aparatlar ile 3.5" yuvalara dönüştürülmüş olması ve bu yuvalara da 2.5" SSD disklerin takılabilmesi ise ince düşünülmüş bir ayrıntı. Soğutma konusunda takıntısı olan kullanıcıların bam teline basan firma 9 adete kadar fan takılabilmesine izin veriyor. Ön panele üç, üst panele iki, yan panele iki, arkaya bir ve alta da bir fan takarak kasanızı buzhaneye çevirebilirsiniz.

Aerocool VS-9 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Aerocool VS-9
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 85
Üretici Aerocool
Teknik Detaylar
Standart Mid Tower
Materyal 0.6 mm SECC çelik
Ön panel 2 x USB 2.0, kulaklık, mikrofon
Yuvalar 9 x 5.25" (Aparatlar ile 5 x 3.5")
Boyutlar 430 x 190 x 493 mm
Ağırlık 7.36 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

birşey sorabilirmiyim bu kasa 550 watt değilmi? güç kaynağı gerçek 550 mi yoksa peak 550 mi

550W PSU içeren modeli de var fakat burada sadece kasa ismi belirtilmiş ve Chip 420W'lık modeli incelemiş.
550W'lık modelde gerçek 550W'tır.

550 Watt olarak satılan kasa %78 verim ile 420 watt güç veriyor. Kasa çok iyi ancak artık piyasada yok zaten 6 sene önceki konuya yorum yapıyorum :D

Sen de yorum yaz