AKG K 416 P incelemesi Kaliteli bir kulaklık isteyenlere...

Hem taşınabilir, hem de yüksek kalite ses veren bir kulaklık arıyorsanız, mutlaka bir göz atın...

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Altın kaplama jack ve bağlantı noktaları
  • NdFe mıknatıslar
  • Metal kafa bandı ilk başta biraz sıkıyor
Yolda, seyahatte Mp3 dinlemek veya film seyretmek gibi bir merakınız varsa, etrafı rahatsız etmemek için yanınızda mutlaka bir kulaklık taşırsınız. Genelde satın alınan medya aygıtları ile beraber verilen kulaklıklar ürünün genel fiyatının yükselmesini engellemek için "orta karar" diyebileceğimiz sınıfa ait olurlar. Ancak gerek müzik gerekse de sinemada ses konusunda hassas bir tüketici iseniz, kendinizi kaliteli bir kulaklığı tercih etmek zorunda hissedersiniz. Hem boyut olarak olarak çok fazla yer kaplamayan hem de gerek ses genişliği gerekse de ergonomik açıdan yüksek performans sağlayan bir kulaklık arıyorsanız, Türkiye'ye yeni gelen AKG modellerinden K 416 P'yi yakından incelemenizi öneririz. CHIP Online test merkezini ziyaret eden K 416 P hem ses kalitesi hem de tasarımı ile bizden tam puan almayı başardı. Kulaklıkların dönebilmesi (AKG bunu 3D-Axis tasarımı olarak adlandırıyor) ve kulaklıkları birbirine bağlayan metal bandın iç içe geçebilmesi sayesinde küçültüldüğünde oldukça kompakt boyutlara inmeyi başaran K 416P aynı zamanda beraberinde şık bir taşıma çantası ile de geliyor. Kulaklıkların çevresinde kullanılan yumuşak dergi kaplama geniş bir yastık gibi tüm kulak kepçesini örttüğünden dış ortamdan gelen sesi minimuma indirmeyi başarabiliyor. Ürün Yeterli uzunlukta bir kabloya ve kablo üzerinde kaliteli (hışırtı yaratmayan) bir ses kontrol düğmesine sahip. Sonuç olarak K 416P yüksek fiyatına rağmen kaliteli ve "taşınabilir" bir kulaklık isteyen meraklıların mutlaka denemesini önerdiğimiz bir ürün.
AKG K 416 P Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AKG K 416 P
Ürün Türü Kulaklık
CHIP Online Notu 68
Üretici AKG
Teknik Detaylar
Ağırlık (kablo hariç) 73g
Hassasiyet (dB/mW, dB/V) 126
Ses genişliği (Hz - kHz) 11-29,5
Direnç (ohm) 32
Fiyat 117,39 USD

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Çok pahalı.

Çok pahalı. Aynen katılıyorum

akg nin mikrofonlarını beğeniyorum kulaklığını daha önce görmemiştim

AKG nin mic lerin çok kullandım kulaklıklarını denemedim fiyat birazda fazla.

Bu marka güven vermiyor bana. Plantronics ve Sennhesiser alırım yaklaşık fiyatlarda..
Laptop kullanıcıları için Plantronics DSP500 mükemmel ötesi bir seçim olacaktır yolda müzik/film keyfi için. Evimde masaüstü bilisayarımda kullanıyorum Logitech x540 5+1 im olmasına rağmen Plantronics DSP500 ümü kulağımdan hiç çıkartmıyorum. Kesinlikle mükemmel bir kulaklık.

kulaklığını aldım çok memnunum

akg kulaklıgı dinlemeden yazanları kınıyorum sadece canyondakı akusta magazasında dınlesınlkerde ondan sonra yazsınlar ayrıca palastık agırlıklı degıl

AKG nin üreticisine bakacak olursak HArman firması olduğunu göreceksiniz , bu firma dnyanın önde gelen ses sistemleri uüreticilerindendir kesinlikle güvenebilirsiniz.Tüm kulaklıklarında temiz bir ses deneyimi bulunur ve diğer çoğu kulaklıklar aksine bass ve tiz aralığı dengelidir. Kaliteli bir ses deneyimi için AKG doğru bir tercih. BEn K403 modelini kullanıyorum gayet dayanıklı ve kullanışlı yaklaşık altı aydır kullanıyorum performansı tatminkar. Alt sınıf bir model olmasına karşın kullandığım model gerçekten iyi.

Sen de yorum yaz