AOC e2352PHz incelemesi Pasif 3D

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Düşük güç tüketimi, yüksek kontrast oranı ve ince yapısıyla beğenimizi kazanan e2352PHz, 3D konusunda daha iyi olablirdi.

Düşük güç tüketimi, yüksek kontrast.

AOC'nin Test Merkezi'mize konuk olan yeni 3D monitörü e2352PHz, pasif 3D teknolojisinden yararlanan bir ürün. Bir adet gözlük ile gelen ürünün yanında hâlihazırda gözlük takanlar için takılıp çıkarılabilen bir pasif 3D gözlük aparatı da unutulmamış. Aktif 3D'nin aksine gözlüklerde pil yer almadığı için gözlükler gayet hafif. Fakat sistemin aktif 3D'ye göre dezavantajları da yok değil. Öncelikle monitöre çok dar bir açıdan bakmanız gerekiyor. Bu hem yatay hem de dikey konum için geçerli. 3D içerik izlemeye başlamadan önce monitörünüzü ya da kendinizi düzgün bir biçimde konumlandırmanız gerek. Aksi takdirde üç boyutlu görüntü elde edemiyorsunuz. Yine üç boyutlu içeriğe bakarken de oturma konumuzu ve oturma biçiminizi fazla değiştirmemekte fayda var. Zira arkanıza yaslanmak istediğinizde üç boyut etkisi kayboluyor. Yine aktif 3D'ye oranla sistemin gözlerimizi daha çok yorduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan aktif 3D'ye oranla içerik konusunda çok daha fazla imkanınız mevcut. İnternette yer alan pasif 3D içerik bir kenara, ürünle birlikte gelen Tridef 3D yazılımı sayesinde videolarınız, fotoğraflarınızı ve oyunlarınızı 3D olarak oynayabiliyorsunuz.

AOC e2352PHz Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AOC e2352PHz
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 68
Üretici AOC
Teknik Detaylar
Ekran 23" LED 1920x1080@60Hz
Ekran formatı 16:9 Full HD
Parlaklık 250 cd/m2 (Tipik)
Kontrast oranı 20.000.000:1 (Dinamik)
Tepki Süresi 5 ms
Görüş açısı 170° / 160° (CR ≥ 10)

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu monitör hala piyasaya çıkmadı.sebebini anlamak mümkün değil.

Aktif gözlükler daha çok yorar gözlerleri. Bunun gibi pasif gözlükler değil.

Aynı ürünü dün vatandan aldım arkama yaslandığımda vs. görüntü gitmiyor hatta türklerin serverlarını açtığı oyunlar bile oynanabiliyor WolfTeam S2 Son Silah vs vs En son saints row the third denedim sonuç mükemmel helede Avatar 3D izleyince bayıldım resmen :) JoyGame'de bir OG'yim

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost