Apple MacBook Pro incelemesi Apple MacBook Pro: Taşınabilir Bilgisayar

CHIP ONLINE Notu
85
  • Görüntüde yepyeni bir dönem
  • Etkileyici performans ve tasarım
  • Yeni retina ekran nedeniyle fiyatı yüksek
Özetle

Tıpkı Apple iPhone 3GS'ten iPhone 4'e geçişte olduğu gibi bir durumla karşı karşıyayız. Bir anda müthiş bir çözünürlüğe terfi etmek birçok kullanıcı için en önemli nedenlerden biriydi. Yeni MacBook Pro'da da benzer bir durum var. Ekran çözünürlüğü için -en azından Apple'da- 1920 x 1080 dönemi geride kaldı ve 2880 x 1800 çözünürlük kesinlikle harika. Yeni Apple MacBook Pro bu konuda rakipsiz.

2880 x 1800 piksel çözünürlükteki retina ekranıyla huzurlarınızda.

Apple'ın yeni Macbook Pro'su, yine her zaman olduğu gibi etkileyici bir tasarıma sahip. Genel görünümde eskiye kıyasla belirgin bir değişim olmasa da, yer verilen özellikler hiç de sıradan sayılmayacak düzeyde. Hiç şüphesiz yeni MacBook Pro, Retina ekranı sayesinde bambaşka bir görüntü deneyimi sunuyor. 2880 x 1800 piksel çözünürlük oluşturabilen ekran aynı zamanda IPS yapısında ve günümüzde gelinen son noktalardan birini temsil ediyor. 1.8 cm kalınlıkta ve 2.02 kg ağırlıkta olan yeni MacBook Pro, donanım ve performansı açısından da beklentilere cevap veriyor. Dört çekirdekli Core i7 işlemci, 8 GB kapasitede sistem belleği ve 256 GB'lık SSD'nin performans gösterisi izlenmeye değer. Daha da etkileyici bir grafik deneyimi için gerektiğinde grafik işleme görevini NVIDIA GeForce GT 650M, Intel HD Graphics 4000'den kendi üzerine devralabiliyor. Öte yandan eş zamanlı olarak çalışma alanınızı iki tane farklı aygıta ve 2560 x 1600 piksel çözünürlükte çıkartabilmeniz de mümkün.

Apple MacBook Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Apple MacBook Pro
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici Apple
Teknik Detaylar
İŞLEMCİ Intel Core i7 3610QM (2.3 GHz)
BELLEK 8 GB (1600 MHz)
EKRAN 15.4 inç (2880 x 1800)
DEPOLAMA 256 GB SSD
İŞLETİM SİSTEMİ Mac OS

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

ülkemizde çok pahalı güney afrikada neredeyse 3te biri fiyatına..

Fiyatının yüksek olması neden artı özellik sayılmış anlamadım. Yoksa konu apple olunca ne kadar pahalı o kadar muteber mi oluyor?

ilklerin devrimsel öncüsünden yeni bir teknoloji harikası daha piyasaya sürüldü diyebiliriz. en kısa sürede eski Mac Book'uma elveda demeyi iple çekiyor olacağım...

Profesyonel kullanıcı değilseniz bence normal macbook pro yeter.

türkiyede 7200 TL en iyisi ancak o pek güçlü değil amerikada bunun en özelleştrilmişi 2,7 GHz işlemci 3,7 Ghz turbo, 768 GB SSD ve 16 gb ram fiyatı 3499 dolar ABD'ye gidip alıcam.

yeni sevgilim <3

artik sahsen benim favorim apple artik windows aciklari olsun metro olsun gina geldi isletim sistemi olarak en iyisi apple

çok kötü donanım çok para iyi tasarım değmez

MacBook Pro alamazsanız Sony Vaio Z serisini veya Ultrabooklarini tavsiye ederim .

her zaman için kalite ve her zaman için tabi ki Apple MacBook Pro....

fiyatının yüksek olması 1 artı mı

buna 6 bin verceğime bir pc toplarım ati 6950 quadro yaparım yani 2 tane alırım i7 3930k alırım 16 gb ram yaparım bundan ucuza gelir 2 ekran ile eyefinity yaparım yani 2 ekranı birleştirim tek ekran gibi kullanırım daha iyi çözünürlük olur

@31 Ağu 2012 11:58 sen onu avmye filanda taşırsın şimdi

Yüksek fiyat düşük donanım ama yüksek çözünürlük. sadece çözünürlük için 6 bin tl ? gereksiz bir yatırım olması kaçınılmaz..

Apple fanlar doluşmuş gene bu fiyata kat kat daha iyi bir ürün alabilirsiniz retina ekranın pek farkı yok

ben aldım kullanıyorum.

apple yine yaptı yapacağını. çok devrimsel bir ürün olmuş. her zamanki gibi apple kalitesinde. fakat ülkemizde durum değişiyor. normal kullanıcıların bu kadar para vermesini gereksiz buluyorum. ya ios için yazılım geliştirecekseniz ya da garageband gibi stüdyo programları kullanacaksanız düşünülebilir. aksi halde klasik windows dizüstülerini düşünün. hatta hackintosh ile bilgisayarınız uyumlu ise macbookların performansına yaklaşabilirsiniz.

10 numara bir zılgıt ama bu kadar parayı kim verecek onun yerine reno broadway al gez :)))

bu özellikler bu agırlık bence gayet güzel ama ücret tabiki düşündürüyor.

Sen de yorum yaz

 


İlginizi çekebilir