Asrock G31M-GS incelemesi Mikroda Makro Performans

G31 yonga setini kaliteli tasarımla birleştiriyor.

Oynat Asrock G31M-GS G31 yonga setini kaliteli bir tasarımla birleştiren Asrock uygun fiyata yüksek performans sunuyor.
ASRock'ın OC Tuner yazılımı sayesinde işlemciyi yüzde 70'e kadar overclock edebiliyorsunuz.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • 1600 mHz FSB
  • Güç koruma modu
  • Dahili grafik performansı
Asrock G31M-GS Intel Core 2 Duo ve Core 2 Quad işlemcileri destekleyen bir Mikro ATX anakart olarak karşımıza çıkıyor. Intel'in düşük bütçeler için tasarladığı G31 yongasına sahip bu anakartta GMA 3100 dahili grafik işlemcisi ile uygun fiyatlı bir bilgisayar toplamak mümkün. Elbette anakarttaki PCI Express x16 yuvasına harici bir ekran kartı takarak grafik performansını artırabilirsiniz. G31 yongaseti normalde performans için tasarlanmamışken ASRock anakartta yaptığı değişiklikler ile bu durumu değiştirmiş. G31 standart olarak 800,1066 ve 1333 MHz sistem veriyolu desteğine sahipken ASRock bu değerlere 533 ve 1600 MHz'i de ekliyor. Yüksek veriyolu hızı desteği ve ASRock'ın OC Tuner yazılımı sayesinde işlemciyi yüzde 70'e kadar overclock edebiliyorsunuz.2 adet DDR2 800 yuvası ile 4 GB'a kadar hafıza destekleyen anakartla gelen başka bir ilginç özellik ise güç koruma modu. ASRock'ın iddiası I.E.S (Akıllı enerji koruma) yazılımı ile işlemci güç tüketimini azaltarak kendi fiyatını 2 sene içinde çıkartıyor. Bunun dışında USB giriş çıkışlarının bulunduğu arka panel elektrostatik deşarja karşı dayanıklı tasarlanmış.
Özetle

GMA3100 bütünleşik grafik performansı düşük olsa da kısıtlı bütçeler için OC imkanı sunan ilginç özelliklere sahip bir anakart.

Asrock G31M-GS Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asrock G31M-GS
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 68
Üretici ASRock
Teknik Detaylar
Form faktör Micro ATX
Yongaseti Intel G31 / ICH7
İşlemci yuvası LGA 775
Dahili grafik Intel Graphics Media Accelerator 3100
FSB 1600 MHZ
Yuvalar 1 x PCI Express x16, 1 x PCI Express x1, 2 x PCI

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

asus rampage'den önceki anakartım, çok sağlam ve kaliteli bir anakarttır p4 3200 mhz yi 2x1ddr ramlerle 3600 mhz'de rahat rahat kullanıyordum, vista dahi güzel çalışıyordu vista'da crysis'i açıp düşük düzeyde oynuyordum. asrock daha önce çıkarmış olsaydı kesinlikle alırdım.

asrock'ya adı yok "iyi değildir kesin" mantığını kabullenemiyorum. denemeden kötüdür diyen asparagasçılara inanmayın araştırın kullananlara sorun. ki asus'un büyük bir firma olmasına karşın hatalı olan bir sürü anakartı elime geçti, hala yok mu?... kimisini bios update ile çözdüm kimisi teknik manada sorunlu çıktı, bu çok normal, bana gelen bir tane gigabyte'ın (DS5) anakartı da arızalı çıkabiliyor, 100'de 2-3 hatalı olabiliyor fakat bu kaideyi bozmuyor.

abit olsun, asrock olsun, verdiğiniz paranın karşılığını size misli ile geri ödüyor. Şuan asus rampage kullanıyorum, diğer kartlardan çokta bir farklı olduğunu düşünmüyorum. anakart alırken dikkat edilecek hususlardan biri üzerindeki chipset'idir... 750 TL ve aşağısı için toplanacak bilgisayarlara alternatif anakartlar arasında düşünülmeden geçilmemesi gerektiğini düşünüyorum. çeşitli sınırlar içerisinden bakan kullanıcılar ne söylemek istediğimi anlamayacaklar... ama beni anlayan bir kişi dahi olsa bu benim için yeter, çünkü bende çok araştırıyorum net'i, saçma sapan bilgilerle dolu makaleler görüyorum... bir tane amaca yönelik değil. yazılıyor fakat kime? önce Allah rızası için yola çıkıp sonra kendin edindiğin tecrübeleri aktarki bilgi paylaştıkça çoğalsın. Yoksa benim hiç bir çıkarım yok, emin ol.

aslında benim bütçeye uyar alabilirim.

idare ediyoz siz yinede asus yada gıgabyte almaya bakın

ASRock G31M-VS2 anakart için en fazla kaç kaç +1 ses sistemi destekliyor

Sen de yorum yaz