Corsair HS60 Pro incelemesi Corsair HS60 Pro İnceleme

Performans için rahatlıktan taviz vermek istemeyenlere özel Corsair HS60 Pro incelemesi

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
87
  • Ses kalitesi çok başarılı
  • Son derece kaliteli işçilik ve malzeme
  • Mikrofon son derece net
  • Fiyatı sunduğu özelliklere göre uygun
  • Başı büyük oyuncular sıkıntı yaşayabilirler
  • Hafif sayılmaz

Corsair'in HS serisine yabancı değiliz. Daha önce HS70 Wireless'ı incelemiş ve tarihinin en yüksek inceleme puanlarından birisini vermiştik. Geçtiğimiz aylarda incelediğimiz, giriş seviyesi bir diğer kulaklık olan HS35'i de oldukça beğenmiştik. Bugün yakından bakacağımız HS60 Pro da kendisini kanıtlamış olan bu ailenin en son üyelerinden ve yine ciddi bir alternatif olma iddiasında.

HS60 Pro Tasarımı Nasıl?

HS35'in tasarımını dışarıda bırakırsak, HS60 Pro dış görüntü itibarıyla HS70'e çok benziyor. Son derece sade olan tasarıma bizim test ürünümüzde siyah renk ile tezat oluşturan sarı çizgiler ve dikişler ile oldukça tadında bir agresiflik katılmış. Alüminyum çerçeve kullanılan ürün 319 gram ağırlığında, hafif dememiz mümkün değil. Diğer taraftan üretim kalitesi ve rahatlık anlamında her şey bildiğimiz gibi. Hafızalı, suni deriden kulak yastıkları tüm kulağınızı içine alıyor ve üst kısımda da uzun kullanımlarda konforunuzu artıran bir dolgun bir yastık var.

HS60 Pro Ses Özellikleri

Sol taraftaki ses kontrolleri ve mikrofon mute tuşlarına ulaşmak kolay. Herhangi bir ses veya ışıkla uyarılmıyorsunuz ancak düğme hayli etli butlu olduğundan mikrofonun açık olup olmadığını anlamak güç değil.

Ses kesme özellikli mikrofon Discord sertifikasına sahip, yerinden çıkartılabiliyor ve karşı tarafa son derece net bir ses iletimi sağlıyor.

Kulaklığın ses frekansı 20Hz-20Khz arasında, standart değer denilebilir, empedansı 32 ohm, hassaslığı ise 111db.

HS60 Pro iki ayrı bağlantı seçeneğine sahip. 3.5mm jack kullandığınızda çok sayıda platformu destekleyen bir ürüne dönüşüyor ve konsollarda da kullanılabiliyor. 7.1 Surrond ses sadece USB bağlantıyla ve PC üzerinden mümkün.

HS60 Pro'da herhangi bir RGB aydınlatma bulunmuyor lakin iCUE yazılımı üzerinden Stereo-7.1 Surround arasında geçiş yapabilir ve EQ ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Ürünün 50mm sürücüleri HS60 ve HS70'e göre elden geçirilmiş ve flat EQ ayarında oldukça tatminkar bir sahneye ve netliğe sahip. Açıkçası HS70 için söylediklerimizin benzerini söyleyeceğiz, ürünün müzik performansı Sennheiser Momentum 3 gibi sırf bu iş için yapılmış bir kulaklık dışında tüm son dönemde denediğimiz tüm kulaklıklardan daha başarılı.  Oyunlarda ise devreye USB ses kartı ve 7.1 Surround sanal ses giriyor. Kendi adımıza oyunlardaki performansı biraz fazla "renkli" bulduk. Sesin yönü ve şiddeti efektlerin arkasında kalmış gibiydi ama bunu iyileştirmek için de iCUE'nun EQ ayarlarındaki oyun modlarını kullanabilirsiniz. 

HS60 Pro Ağırlığı

319 gram demiştik, hafif sayılmaz demiştik ama bu ürünün büyük olduğu anlamına gelmiyor. Açık konuşmak gerekirse, kulaklık biraz sıkabiliyor. Alüminyum baş köprüsü olması gerekenden fazla sıkı olduğundan bir türlü sürücülerin alt uçlarının yanak üzerine yaptığı baskıyı azaltacak bir şekle sokamadık HS60 Pro'yu. Elbette herkes bundan rahatsız olacak diye bir şey yok. Ancak kafa yapınız büyük ise, kulaklık size dar gelebilir.

Özetle

Corsair HS60 Pro'nun Türkiye fiyatı 615 TL civarında ve sunduğu özelliklere göre gayet uygun. Corsair'in karmaşık ürün gamı ve bu modellerin birbirine yakın fiyatları aklınızı karıştırabilir, alışverişe çıkarken iyice kontrol etmeyi unutmayın.

Corsair HS60 Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Corsair HS60 Pro
Ürün Türü Kulaklık
CHIP Online Notu 87
Üretici Corsair

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz