Corsair Obsidian 800D incelemesi Soğutmada uzman

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Özellikle üst uç ve daima ileriye dönük bir sistem kurmak isteyenler için biçilmiş kaftan olan 800D, soğutma konusunda da çok başarılı.

Özellikle soğutma konusunda çok başarılı olan geniş bir kasa.

İncelemeye başlamadan önce obsidyen'in, yanardağlardan çıkan lavların soğuduktan sonra oluşturduğu siyah şeffaf taşlar olduğunu belirtelim. Corsair'in Obisidan serisinden 800D kasası da buradan esinlenilerek uzun ömürlü olması için tasarlanmış bir ürün. Bu bağlamada bileşenlerinizi upgrade ederken ürünü yıllarca kullanabilirsiniz. Kasanın sağlamlığının altında gövdesinin çelik olması yatıyor. Fakat bunun bir de dezavantajı var: ağırlık. 16 kilogram ağırlığında olan ürünün büyüklüğü ise 24" civarında. Bu büyüklükteki bir kasa her ne kadar alüminyum olarak da üretilebilse, bu, maliyet açısından son kullanıcıların pek hoşuna gitmeyebilir. İç ve dış kısmında mat siyah bir kaplamaya sahip olan Obsidian, fırçalanmış alüminyum ile de çok daha şık görünüyor. Yine yan kısımda yer alan pencere sayesinde sisteminizi daima gözaltında tutabilirsiniz. Obsidian 800D, üç adet bağımsız soğutma bölgesine sahip. Bu bağlamda güç kaynağı bölümü, ana bölüm ve Sata yuvaları, ısı oluşumunu engellemek için kendi içerilerinde soğutma sistemlerine sahip iken toz fitlerli 140mm'lik bir fanın da kasanın altından içeriye soğuk hava aldığını belirtelim.

Corsair Obsidian 800D Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Corsair Obsidian 800D
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 68
Üretici Corsair
Teknik Detaylar
Anakart desteği ATX, mATX, EATX
Boyutlar 609 x 609 x 229 mm (BxUxG)
Materyal Alüminyum kaplama, çelik yapı
Sürücü yuvaları 5 x 5.25", 6 x 3.5"
Soğutma 3 x 140mm fan
Genişleme yuvaları 7 (+1 soğutma)

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

kasayı taşımayı hiç düşünmüyorsanız fena değil. ama olur da taşımak zorunda kalırsanız 16kg+diğer bileşenler 20kg civarı bi yük getirir. yazıldığına veya yazılmadığına göre de güç kaynağı da yok. fiyattan da hiç bahsedilmemiş.

Minimum 350 usd + kdv gibi cüzi bir rakam.

Bu kasanin en büyük satis sloganlarindan biride sistem icinde hic bir kablonun gözükmüyor olmasiydi, ancak ne yazikki bastan savma bir inceleme gerceklestirildigi icin, asil ana detaylar es gecilmis.

Lianli v2000b kullanıyorum ve kasamı değiştirmeyi düşünebileceğim tek kasa budur > obsadian 800d

Sen de yorum yaz

Turhost