Creative T10 incelemesi Masaüstünde gerçek ses

Creative'in 40'ın üzerindeki hoparlör çeşidinden biri olan T10 kulak ardı edilmemesi gereken özelliklere sahip.

Oynat Creative T10 Creative'in 40'ın üzerindeki hoparlör çeşidinden biri olan T10 kulak ardı edilmemesi gereken özelliklere sahip.
10 Watt RMS gerçek ses sunan ürün rakiplerine bu konuda açık ara fark atıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Tatminkar ses kalitesi
  • Aux girişi
  • Yüksek fiyat
Creative'in 40'ın üzerindeki hoparlör çeşidinden bir tanesi mutlaka ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. İşte bu kırk çeşit hoparlörden biri olan masaüstü 2.0 hoparlör Inspire T10 bu ay Test Merkezi'mizin konuğu oldu. Ürünün beraberinde bir sub-woofer gelmediği için 2.0 olarak tanımlanıyor.Inspire T10'un ilk göze çarpan özelliği PC, Mac ve MP3 çalarlarla kullanılabilmesi oldu. 10 Watt RMS gerçek ses sunan ürün rakiplerine bu konuda açık ara fark atıyor. Zira piyasada yüzlerce Watt ses sunabildiğini iddia eden fakat cızırtıdan başka bir şey üretmeyen çok ürün mevcut. Inspire T102un bir başka özelliği ise üzerindeki manyetik koruma. Bu sayede ürünü CRT monitörünüzün yanına, renklerin bozulmasından korkmadan, rahatça yerleştirebilirsiniz. T10'un üzerinde iki adet düğme mevcut. Bunlardan bir hoparlörü açma/kapama ve sesi ayarlama görevi görürken diğer düğme ile de Bass ayarını yapabiliyorsunuz. Yine Creative'in hoparlöründe gördüğümüz hem kulaklık çıkışı hem de analog ses girişi ise beğenimizi kazanan bir başka özellik oldu. Ses kalitesi konusunda da biz şaşırtmayan ürünün fiyatı biraz yüksek kalıyor.SONUÇ: Her ne kadar Gigaworks serisi kadar iyi olmasa da T10 fiyatı ile ön plana çıkmayı başarıyor.
Özetle

-

Creative T10 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative T10
Ürün Türü Hoparlör
CHIP Online Notu 68
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Güç 5 Watt RMS x 2
Hoparlörler İki yollu
Frekans tepkisi 80 Hz ~ 20 kHz
Sinyal/Gürültü oranı 80 dB
Boyutlar 13,7 cm x 9 cm x 19,4 cm
Bağlanabilirlik PC, Mac, MP3 çalar

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yuhhhhh 140 ytl ben creatıve nın 5+1 aldım

ondan sonra ev kolon doldu değil mi? 5+1 var fakat 30Watt rmslik ses var yok :) ama 2 tane olup 10 Watt rms olması daha iyi.. bende de var 5+1 fakat artık 3 tane kolonu çıkarttım 2+1 kullanıyorum. T10 iyiye benziyor, boyutları kaç kaç?

urun kalıtelı + bas ayarla da var

Aynı markanın 2+1 olan ürünlerini tercih ederim...

önemli olan 5.1 2.1 falan değil ki önemli olan 2.0 hi-fi ses yani gerçek ses asıl keyif orda dinleyebildiğiniz orta seviye seslerde ve bunu gürültü kirliliği yaratmayacak şekilde yapmak karar sizin

Sen de yorum yaz