Digitus DA-70136 incelemesi USB Mucizesi

USB cihazlarınızı paylaşmak için tek tuşa basmak yeterli.

Oynat Digitus DA-70136 USB cihazları paylaştırmak için Digitus'un USB 2.0 destekli paylaşım swtich'ini kullanarak zamandan ve enerjiden tasarruf edebilirsiniz.
Harici diskler, flash bellekler ve klavye fare setleri ile uyumlu.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kolay kullanım
  • Ufak boyutlar
  • Sadece bir USB girişi
Bimel tarafından test merkezimize gönderilen USB 2.0 paylaşım Switch'i inanılmaz kolay kullanımı ve basit çalışması ile dikkatleri üzerine topluyor. Cihazın, USB arabiriminden bağlanan herhangi bir aygıtı dört bilgisayara birden bağlamaya gerek kalmadan kolayca paylaştırabildiğini söyleyebiliriz. Fakat buradaki paylaşıma bir açıklık getirmek gerekiyor zira ürün USB cihazları aynı anda dört bilgisayar ile birden paylaştırmıyor. Bunun yerine, cihazı her bir bilgisayara tek tek bağlamak yerine Digitus'un USB paylaşım cihazına bağlıyorsunuz ve daha sonra ihtiyaç duyuldukça bu cihazı dört bilgisayardan herhangi birine atayabiliyorsunuz. Örneğin elinizdeki bir USB yazıcıyı dört bilgisayarın da kullanması gerekiyorsa, yazıcıyı bir bilgisayardan söküp diğerine bağlamak yerine USB paylaşım cihazına bağlıyor ve cihazı tek bir tuş ile o anda ihtiyacı olan bilgisayarın kullanımına açabiliyorsunuz. USB arabirimini kullanan yazıcı, tarayıcı ve benzeri ürünleri destekleyen ürün yaptığımız denemelerde harici diskler, flash bellekler ve klavye fare setleri ile dahi uyumlu olarak çalıştı. Boyutları gayet ufak olan aygıtın yanında sadece bir adet USB kablo gelmesi ise üzücü.
Özetle

USB cihazları paylaştırmak için Digitus'un USB 2.0 destekli paylaşım swtich'ini kullanarak zamandan ve enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

Digitus DA-70136 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Digitus DA-70136
Ürün Türü USB Hub
CHIP Online Notu 68
Üretici Digitus
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0 (480 Mbps) ve 1.1 (12 Mbps)
Bilgisayar desteği Dört adede kadar
Yazılım desteği 98SE,ME,2000,XP,2003,MacOS X
Bağlantılar 4 x USB B (PC), 1 x USB A (USB cihazı)
Kutu içeriği Sürücü CD'si, kullanma kılavuzu, USB kablo
Gerekli kablolar 4 x USB B AK 672

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Parayı veremem diyenler bu işi bilgisayardan da yaparlar..

Gordugum kadari ile iyi ve kotu yonlerini yazayim.

Artilari : Win98 ve MacOS 'a destek vermesi. ( Gerci hos MacOS kullanan kisilerde onda para denizde kum misali oluyor. Ne de olsa kiytirik alete 3-5 bin dolar verip sizin PC'ler kotu diyorlar. Oysa PC'ler o maliyeti goze aldiktan sonra onlari sollayali cok uzun yillar oldu )

Eksileri : 4 PC'ye kadar destek vermesi. Bir de kablo karmasasi. Etrafta bir suru kablo olmasi cazipligi yitirmesine neden oluyor. Tabii USB kablolardaki mesafe kisitlamasini unutmamak da lazim. Ne bileyim soyle bir ethernet cikisi filan olsa, yada wireless - bluetooth gibi baglantilara destek verse cazip olurdu belki ama bu haliyle kullan(a)mam dogrusu. Ayni parayi gidip "USB over Network" yazilimina veririm. En azindan yok 4 PC'ydi, yok kablo karmasasiydi, daha onemlisi kablolarin boyut sinirlamasiydi filan ugrasmam.

Sonuc : Bu haliyle gereksiz bir alet. Wireles ya da ethernet geldiginde bir bakalim Digitus. Odevini iyi yaptiysan karalariz yine bir iki satir. :) Ama dayaniklilik olarak guvenim tam. KVM switch ini yillardir kullaniyorum, bir defa dahi sorun cikarmadi

Sen de yorum yaz