Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P incelemesi AM3 Keyfi

Bu anakart performans ve kullanım kolaylığını bir arada sunan bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Çok sayıda yuva
  • Açık sistem çalışılabiliyor
  • Çift BIOS
İşimizin en keyifli yanı yeni teknolojileri ilk defa inceleyip sizlere yazmak. Gigabyte tarafından Test Merkezimize gönderilen anakart, istisnai olarak üzerinde bir Phenom II işlemciyi de taşıyordu. AMD'nin yeni atağı olan AM3 işlemcileri destekleyen üreticilerden birisi olan Gigabyte, karşımıza performanslı bir ürün ile çıktı. Öncelikle ürün çift kanallı DDR3 1666 bellekleri, AM3 işlemcilerle beraber kullanıldığında, hız aşırtmalı olarak destekliyor. 2 adet PCIE 16X yuvasıyla CrossfireX desteği de sunuyor. Üstelik ürün toplamda 10 adet SATA II yuvasıyla RAID kurmanıza da izin veriyor. Bunun yanısıra yanlızca arka tarafında 8 adet USB yuvası ve birer adet koaksiyel ve optik SPDIF çıkışı bulunuyor. Tüm bunlar anakartın üzerine oldukça fazla yan ürün bağlayabileceğiniz anlamına geliyor. Üstelik kartın üzerindeki etkili pasif soğutma sistemi bileşenlerin kurulumu sırasında bir sıkışıklık yaratmıyor. Açık sistem çalışmak isteyenler için anakartın üzerindeki güç, reset ve Clr CMOS tuşları da unutulmamış. Surround ses desteğinin yanısıra ALC889A çipiyle HD ses desteği de veren anakart Gigabyte'ın çift BIOS özelliğini de taşıyor.
Özetle

Gigabyte'ın bu anakartı tüm kullanıcıların sahip olmak isteyeceği, performans ve kullanım kolaylığını bir arada sunan bir ürün.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
Form faktör ATX
Yonga seti AMD 790FX
İşlemci yuvası AM3
FSB 5200 MT/s
Bellek yuvası 4 x DDR3 1333
Yuva sayısı 2 x PCIE16X, 3 x PCIE1X, 2x PCI

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bende bunun ......... UD4P uzantılısı var. Yeni toplattım nasıldır?

gerçekten harika bir anakart olmuş en yakın zamanda bu anakartam toplayıp görmek lazım

Kasanın ön panel ses bağlantıları mevcuttur. Anakartta 2 ozalit bakır PCB vardır. Isı üretimi çok düşük/yok gibi.

SATA KABLOLARINI YANA ÇEVİRMEK MANTIK LI DEĞİL DİYEN ARKADAŞ.. Bİ GÜN PARAN OLURSA PROF Bİ EKRAN KARTI ALDA GÖR TAKTIĞIN ZAMAN ORTADA NE GÜNEY KÖPRÜSÜ KALIO NE DE SATA GİRİŞLERİ... ADAMLAR O YÜZDEN YANA DÖNÜK YAPIOLAR

arkadaşlar rica etsem bu anakart ile kullanabileceğim en iyi işlemciyi söyler misiniz? şu an piyasada amd x4 II 940 en iyisi sanırım ama o da AM2+ olduğu için bu anakarta uymaz. amd x3 II 720 2.8 Ghz olabilir diye düşünüyorum ama en mantıklısı x4 II 955 modelini beklemek diye düşünüyorum. sizlerin görüşlerinizi de almak istedim. teşekkürler...

Merhabalar,
Bu kartı internet üzerinden satın aldım ve dün elime geçti. Görünüşü bile güzel, bu kartda kullanabilecegim 128 bit bir ekran kartı önerebilirmisiniz. (256 bit isterim ama pahalılar)

Phenom II 955 ve 4gb (2x2) patriot 1666mhz ram'i 1666mhz'de sorunsuz kullandığım bir anakart. Sunbeam Core Contact Freezer işlemci fanı ile overclock'suz cpu yaklaşık 39-40c'de çalışıyor. Şiddetle tavsiye edebileceğim bir anakart.

Sen de yorum yaz