Gigabyte Odin Plus 700 Watt incelemesi Fark var

CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek verim
  • Sessiz çalışma
  • ATX v2.3 uyumlu
Özetle

İster SLI isterseniz de CrossFireX sistem kurun, Gigabyte Odin Plus serisinden GE-G700A-C1 bilgisayarınızın bütün güç ihtiyacını karşılayacaktır.

Kaliteli bileşenleriyle rakiplerinden ayrılıyor.

Gigabyte'ın anakartlar konusunda şu anda Dünya'nın en önde gelen üreticilerinden biri olduğu su götürmez bir gerçek. Firma'nın son zamanlarda ürün gamını genişleterek diğer alanlara da el attığını görüyoruz. Uzun süre önce başladığı üç kaynağı üretimini bir sonraki adıma taşımasından sonra yeni Odin Plus serisi ile test merkezimize konuk olan firma bu konuda da ne kadar iddialı olduğunu ODIN Plus 700w modeli güç kaynağı ile kanıtlıyor adeta. İlk olarak 80 Plus testinden geçerek 80 Plus Bronze sertifikası almaya hak kazanan ürünün %80'in üstünde yüksek verimlilik sağladığını belirtelim. En son ATX standardı olan +12V 2.3 ile de uyumlu olan ürün yeni çıkan AM3 ve Core i7 sistemler için tasarlanmış anakartlarla %100 uyumlu bir çalışma sergiliyor. Yeni nesil PCI-E 2.0 ekran kartlarını da düşünen Gigabyte, ürüne iki adet 6+2 Pin PCI Express bağlantı kablosu dâhil etmiş. Gigabyte'ın asıl farkı ise kullandığı üstün kaliteli Japon malı katı kapasitörlerde yatıyor. Bu sayede daha uzun ömürlü olan ürün aynı zamanda daha kararlı bir performans sergiliyor. Son olarak aşırı voltaj, aşırı akım, düşük voltaj ve kısa devre koruması da olan ürünün RoHS uyumluluğu ile çevreye de duyarlı olduğunu söyleyelim.

Gigabyte Odin Plus 700 Watt Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte Odin Plus 700 Watt
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 85
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
Forma faktör ATX 12V
Verimlilik %84.58
Maksimum güç 700 Watt
Fan 12cm Mavi LED'li
Boyutlar 150 x 150 x 86 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İncelemede üç kaynagı yerine güç kaynağı yazılması gerekiyordu :)

Özellikleri çok güzel yalnız bu gibi ürünlerin fiyatlarını da yazarsanız daha iyi olur düşüncesindeyim.

süpermiş. 800 watt olan modeli 80+ garantisiyle daha iyi.

Gigabyte bunu hep yapıyor. Anakartlarının da tamamında üstün kaliteli Japon malı kapasitörler kullanarak,yine aynı ülkede imal edilen benzerlerinin arasından sıyrılıyor.Bu da daha kaliteli,sağlam ,güvenilir ve uzun ömürlü ürün demek oluyor

güzel. ama asıl 800watt olan modeli bir mühendislik harikası.

Katı kapasitör ve DAHA uzun Ömür mü????
KAtı kapasitörlerin ömrü normal kapasitörlere göre daha mı uzun yani?
~:(

Sen de yorum yaz

Turhost