Inca IL-1020 20" LCD incelemesi Inca IL-1020 20" LCD: Tasarım ve hız

CHIP ONLINE Notu
68
  • Dâhili hoparlör
  • Başarılı görüntü
  • 2ms tepki süresi
Özetle

DVI ve VGA bağlantısının yanında dahili hoparlörlere de sahip olan IL-1020 düşük tepki süresi ve yüksek kontrastı ile başarılı bir ürün.

Başarılı tasarım ve 2ms tepki süresiyle dikkat çekiyor.

Inca'nın test merkezimize konuk olan yeni monitörü firmanın IL-1020 modelinin yeni DVI kablolu sürümü. Şık piyano black tasarımı ile dikkat çeken ürünü kurmak için beraberinde gelen ayağı kolayca monitörün alt kısman yerleştirmeniz yeterli. 20" boyutlarındaki ürün özellikle çok büyük monitörlerde baş dönmesi veya diğer sağlık sorunları yaşayan kullanıcılar için ideal. Üzerinde DVI ve VGA bağlantısı yer alan ürün yanı zamanda dahili hoparlörlere sahip. Hoparlörler her ne kadar yüksek kaliteli bir ses sunmasa da masasında ek hoparlör için yeri olmayan kullanıclar için iyi düşünülmüş bir ayrıntı. 2 ms tepki süresine sahip olan IL-1020 aksiyon oyunlarının üstesinde kolayca gelirken yine 10.000:1 dinamik kontrast oranı ile de başarılı bir film performansına imza atıyor. Yükseklik ayarı olmayan IL-1020 yine sağa ve sola dönüşlerde de zorluk çektirebiliyor. Öte yandan yaklaşık 25 derece eğilebilen ürün görüş açısını kolayca ayarlayabilmenize olanak tanıyor. Tamamen Türkçe bir menüye sahip olan ürün isterseniz görüntüyü 4:3 biçiminde izlemenize de olanak tanırken farklı kullanım modları sunmayı da ihmal etmiyor.

Inca IL-1020 20" LCD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Inca IL-1020 20" LCD
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 68
Üretici Inca
Teknik Detaylar
Ekran 20" LCD
Görüş açısı Yatay 160° x Dikey 160°
Çözünürlük 1680x1050
Tepki süresi 2 ms Griden Griye
Parlaklık 300 cd /m2
Kontrast 10.000:1 Dinamik kontrast

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ben bu ürünün aynı özelliklere sahip bir önceki kasasını kullanıyorum ve gayet memnunum. 280 TL'ye 2008 eylülünde almıştım. En küçük bir problem vermeden şimdiye kadar kullandım. Tavsiye ederim.

Bende bu ürünün eski versyonunu kullanıyorum. Ürün çok güzel. Üzerindeki hoparlörler iş yerleri için ideal. Kalitesiz olduğu söylensede kalitesinden ödün vermeyen kingston firmasının ürünü. Win7 moniyötü kingston corporation olarak tanıyor. Nokta aracığı da diğer monitörlere göre daha iyi. Fit,yatınında uygun olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

17” monitör ile ilgili yapılan yorumun arkasından ilgili firma gerekli araştırma ve incelemeleri yapmış fakat kendilerine ulaşan böyle bir şikayet ya da talebin olmadığını bildirmiştir. Konunun çözümü için Pasifik Bilgisayar ile irtibata geçilebilir.

CHIP

sahsen inca seviyorum ben,kalitesine inandıgım markadır...western88

hiç bir zaman tavsiye etmem. 50 üründen 5 inde ölü piksel cıkıyor. Gözlerimle şahit oldum ve olmaya da devam ediyorum. Önermiyorum kesinlikle ve şiddetle...

ilk basta yuksek cozunurluk denmis. Dinamik kontrast olarak 50.000 :1 ler var piyasada ve pahalı da değiller. Bence dinamik kontrastı oldukça düşüktür. Bunun dışında çözünürlüğüyle Full hd taraması yapamaz. 1920*1080 kesinlikle tavsiye edilir

1 adet öl ü piksel yakaladım 10.000 konrast düşük aynı paraya samsung 50.000 konrast ekran boyutu iyi ama samsung kadar kaliteli görüntü sunmuyor samsung derim ben ınca aldımben ama o zaman samsunglar çok pahalıydı şimdi ucuzladılar

Bu monitörden aldım ve çok memnunum. Bir kere şunu kesinlikle ifade edeyim dış kasası çok hoş, görüntü olarakda insanları tatmin edecek derecede güzel. Fazla paralar vererek diğer ürünleri almaktansa hemen hemen aynı kaliteyi veren bu monitörü almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Kesinlikle pişman olmazsınız.

Sen de yorum yaz

 


İlginizi çekebilir