Logitech G15 incelemesi Logitech G15: Oyunseverlere özel

Logitech G15, oyunseverlerin ilgisini çekecebilecek özelliklere sahip bir klavye.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • LCD Ekran
  • Programlanabilir tuşlar
  • Aydınlatmalı tuş takımı
  • İngilizce
  • Standart klavyelere oranla büyük

Dünyanın önde gelen donanım üretici firmalarından Logitech'ten, oyunseverlerin hoşuna gidecek bir klavye. Oyun esnasında sistem bilgilerine bakmak için Windows'a dönmek istemeyen kullanıcılar, bu klavyede yer alan LCD ekran aracılığıyla sistem bilgilerini oyundan çıkmaya gerek kalmadan kontrol edebiliyorlar. Logitech G15 ayrıca, karanlık ortamlarda rahat kullanılması amacıyla tuş takımı aydınlatma özelliğine de sahip. Windows Vista uyumlu ve 6 adet programlanabilir tuş takımı bulunan ürün, standart klavyelere göre daha geniş bir alan kaplıyor.

Logitech G15 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Logitech G15
Ürün Türü Klavye
CHIP Online Notu 68
Üretici Logitech
Teknik Detaylar
Dili İngilizce Q
Tipi Multimedya
Bağlantı USB
02/12/2007 tarihli fiyatı 140,00 YTL (KDV dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bu klavye oyun klavyelerinin en iyilerinden. ben kendim kullaniyorum ve cok memnunum. ama chiponlinenin da belirttigi gibi ingilizce olmasi eksilerinden

Senin windows vista mi yoksa win 7 de falanda calisiyomu

Çok kral bi klavyede parasıda ona göre kral..

Klavye güzel ama biraz abartılı olmuş:(

hem pahalı hemde türkçe harfler yok!

güzel bir klavye ne guzel bir fiyat bence hemde harıka

Gerçekten mükemmel bir klavye fakat Türkçe olmaması nedeniyle iade ettim. Bir gece çalıştırdım ve performans çok iyiydi; şimdi MS klavye kullanıyorum inanın arada dağlar gibi fark var.

Syg...

Büyük+pahalı+türkçe karakter yok+az programlanabilir tuşlar=KÖTÜ!!!

Bence İngilizce olması bır eksıklık degıl.Turkce klv.yede tusların nerde olduklarını bılen bırısı ıcın hıc sorun degıl

logitech zaten çok iyi bir firma artı ses sistemleri çok süper .Bu klavye oyun oynayanlar için mükemmel bir avantaj tabi alana....

g700 a4 tech diyorum ben buna 140lira verilmez

nerden alınır buuu alıcam bi arkadsa benn çok acil bilen varsa yazarsa super olur hiçbiyerde bulamadım yaw:s

Dostum bulabileceğin adresi vereyim fakat bu klavye yenisi ile revize oldu. Soldaki on sekiz gereksiz (bence) tuş altıta inmiş ve açılır kapanır ekran sabitlenmiş. Yani kapatılamıyor ama bence böyle çok daha şık ve kullanışlı olmuş. Bu gün telefonla sordum. www.sanalmarketim.com stokların 30-40 adet mevcutmuş. Ankara'da olduğu için nasip olursa pazartesi günü kendim gidip alacağım. Ama bu dediğim dediğim gibi revize olmuş olan yeni versiyonu ve bulmak oldukça güç. Şu an için belkide bulabileceğin tek adres burası diyebilirim. Hiç öyle büyük online satış sitelerinde arama, bulamazsın. Eski yani burada incelenen versiyon için birşey diyemeyeceğim, belki hala vardır stoklarda. Bu arada yeni versiyon g15 fiyatı KDV dahil 130 ytl civarında. Pazartesi günü alırsam ilk tecrübemi buraya yazmayı da unutmam sanırım. Bir bu arada daha diyeyim; yeni g15'in ışıkları turuncu ve bence bundan çok daha hoş bir görüntüye sahip diyebilirim.

Dediğim gibi pazartesi günü gittim ve klavyeyi aldım. Fonksiyon tuşlarıyla henüz içli dışlı olmadım ama özellikle tuşlarınız çok sevdim. tuşlar adeta parmaklarımı çekiyor. Işıkları çok güzel. herkesin söylediği gibi tek dez avantajı türkçe karakterleri içermemesi. Alışkanlıktan dolayı harfler açısından pek prolem çıkmıyor ama üstteki rakamların yanındaki karakterler !'^+%&/()=?-_ ][{½$#£}\£ gibi, onların yeride farklı. Ama çok kullanılmadıklarından dolayı bence oda fazla önemli değil. Yazı yazma hızım artmış gibi hissediyorum bu klavyeyle. İnsanın durmadan yazası geliyor :))) Açıkçası ben tavsiye ederim. Şu an için çok memnunum.

Sen de yorum yaz