Microsoft SideWinder X6 incelemesi Microsoft şaheseri

Microsoft'un Sidewinder X6'sı özellikle online oyuncular için büyük avantaj sağlayan tüm ayrıntıları düşünülmüş bir klavye.

Oynat Microsoft Sidewinder X6 30 programlanabilir tuşu, 90 programlama seçeneği, ergonomisi ve yazılım desteğiyle oyuncuların hayallerini süsleyecek.
Işık şiddeti ve oyun içi ses ayarı için iki yuvarlak tuş konumlandırılmış.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • masada kaymıyor
  • Yüksek makro olanakları
  • Yer değişebilen nümerik klavye
Klavyeler, oyun içi performansımızın artmasında büyük etkisi olan ürünler. Microsoft'un Sidewinder X6'sı özellikle online oyuncular için büyük avantaj sağlayan bir ürün ortaya koymuş ve tüm ayrıntıları düşünmüş. Öncelikle klavyenin nümerik kısmı çıkartılabiliyor ve dileğinize göre, mıknatıslı bir sistemle klavyenin sağına veya soluna takılabiliyor. Böylelikle çalışırken sağda oyun oynarken ise solda tutabiliyorsunuz. Çünkü nümerik klavyedeki tüm tuşlara makro atanabiliyor. Böylelikle sağ eliniz faredeyken solunuzda kullanabileceğiniz pek çok tuşunuz oluyor. Ayrıca ürünün sol tarafında 6 adet tuş daha bulunuyor ve bu tuşlara da makro atayabiliyor ve tek tuşu aslında iki tuş gibi kullanabiliyorsunuz. Bunun işin klavyenin sol altında bir mod geçiş tuşu konmuş ve tuşlara S5/S11 gibi iki işlev yüklenmiş. Klavyenin sağ üstünde arkadan aydınlatmalı klavyenin ışık şiddeti ve oyun içi ses ayarı için iki yuvarlak tuş konumlandırılmış. Hızlı makro yazmak için bir tuş, oyunlarda devamlı basılan tuşlar için bir tuş ve multimedya tuşları da eklenmiş. Klavye üç farklı modda ayarlanabiliyor ve bu modlar arasında tek tuşla geçiş yapılabiliyor.
Özetle

30 programlanabilir tuşu, 90 programlama seçeneği, ergonomisi ve yazılım desteğiyle oyuncuların hayallerini süsleyecek.

Microsoft SideWinder X6 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Microsoft SideWinder X6
Ürün Türü Klavye
CHIP Online Notu 85
Üretici Microsoft
Teknik Detaylar
Arabirim USB
Tuş sayısı 118
Boyut 513 x 234 x 23 mm (nümerik takılı)
Ağırlık 1.260 kg
Türkçe desteği Yok
Diğer Ayrılabilir nümerik klavye

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

logitech g15 mavi aydınlatmalı olan yaklasık 2-3 yıldır kullanıyoru ustune klavye tanımam lcd ekranda çok kullanıslı eksi yönü bağımlılık yapıyor.

yeni g15 kavuniçi led olanı begenmedim beim klavyeye göre adi kalıyor.

Microsoft SideWinder X6 guzel gorunuyor ama denemeden almayın derim bende ikinci pcyi bunu veya logitech ILLUMINATED 170 ytl birini alcam amadenemeden klavye ve fareye para vermeyin drim. sonucta en cok kullandıgımız parca devamlı elimizin altında ucuza kacıp işkence çekmeyin nede olsa kimse ucuz mal alacakkadar zengin deyil.
zengin olan varsa gitsin 10 dolara tasgi klavye var sinirlendikce vurkır yenisi al aynı para cıkıyo.

sahip olunması gerekn bir şey ancak önce sistemi yenilemem lazım . sonra çevre donanımlara özen gösteririz.nede olsa HD4850 olmadan bu klavye ile oyun oynanmaz ama HD4850 olunca en kalitesiz klavye canavar kesilir :) :P

Bu ürünü kullanma fırsatım oldu ve ben kendim de alacağım yakın zamanda.Cidden kullanışlı bir klavye.Gerek makrolar olsun gerek hızlı başlat tuşları olsun.Bence tek kötü yanı QUSA olması ve alışmanızın biraz zaman alması.Onun dışında bir eksiğini göremedim.

arkadaslar G15 var bende de ılk aldıgım mavı renklı olandı ama sonra bı garantye gonderdım bu turuncu wersıyonu geldı kesınlıkle almayın turuncu olanı bı zaman sonra bıldıgımız daktılo gıbı calısıyo tuslardan gelen seslerı duymanız lazım bu arada gold bılgısayarda calısmaktayım tesekurler

Sen de yorum yaz