MSI Eclipse SLI incelemesi Yüksek performanslı

Yüksek performans arayanların ilgisini çekebilecek olan Eclipse SLI, zengin kutu içeriğiyle yeni teknolojinin güzel bir örneği.

Oynat MSI Eclipse SLI Yüksek performans arayanların ilgisini çekebilecek olan Eclipse SLI, zengin kutu içeriğiyle yeni teknolojinin güzel bir örneği.
Üzerindeki LCD ekran sayesinde sistemdeki sorunlar kolayca görüntülenebiliyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Harici ses kartı veriliyor
  • 24 GB DDR3 RAM desteği var
  • Açık sistem çalışmaya uygun
MSI'ın Eclipse anakartı, zengin bir kutu içeriğiyle birlikte satılıyor. Ürünün içerisinden çıkan Creative'in SB X-Fi Xtreme H/W ses kartı, tüketicileri anakarta entegre ses çözümlerinden kurtararak daha kaliteli bir performans almalarını sağlıyor. Bu yüzden anakartın üzerinde ses çıkışlarına yer verilmemiş.

Arka tarafında bir adet firewire, iki adet e-SATA ve 6 adet USB çıkışı bulunan anakartın aynı zamanda BIOS reset tuşu da burada konumlandırılmış. Böylece hız aşırtma denemelerinde anakartın bulunduğu kasa açılmadan BIOS sıfırlanabiliyor. Anakartın üzerinde bulunan reset ve açma kapatma tuşları ile ve hız aşırtma anahtarı da bu kartın hız aşırtma meraklıları için düşünüldüğünün bir başka göstergesi. Anakartın üzerinde bulunan bir LCD ekran sayesinde sistemdeki sorunlar kolayca görüntülenebiliyor.

24 GB'a kadar DDR3 RAM desteği veren anakart bu özelliğiyle de öne çıkıyor. Üç adet PCI-E 16 yuvası sayesinde birden fazla ekran kartına destek veren anakartla yaptığımız testlerde, özellikle hız aşırtma denemelerinde kuzey köprüsünün fazla ısındığını tespit ettik. Ürün, greenpower teknolojisi aktifken düşükte olsa enerji tasarrufu sağlıyor.

Sonuç : Yüksek performans arayanların ilgisini çekebilecek olan Eclipse SLI, zengin kutu içeriğiyle yeni teknolojinin güzel bir örneği.
MSI Eclipse SLI Teknik Özellikleri
Ürün Modeli MSI Eclipse SLI
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici MSI
Teknik Detaylar
Form faktör ATX
Yonga seti X58
İşlemci yuvası LGA 1366
Depolama arayüzü 10 X SATA II, 2 X eSATA
Bellek yuvası 6 x DDR3 1600/1333/1066/800
Yuva sayısı 3 x PCI-E16X, 2 x PCI-E 1X 2x PCI

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tank gibi mübarek

kuzey köprüsünün ısınması veri aktarımında işlemciyi bayacaktır.
diğer şekilde güzel bir anakart.

MSI mı at çope 2 tane k8 754 soket yaktım AMD kullananlar ıcın en son alınacak kartlardan bırısı.gosterıse aldanmayın bes para etmez MSI

başııza tek bir sorun geliyor hemen gemileri yakıyosunuz. MSI fiyat performans bakımından süper bir marka.pc de tercihim msi logolu parçalar.notebook um de msi. ben çk memnunum

bn msı kullanıyorum ama beyenmedim şahsen.. paranıza yazık asus daha iyi bnce 2 markayida kullandım bn çünkü asus u daha cok beyendim amd destekleyen deilde intel core destekleyen alın daha iyi

Intel tabanlı MSI anakartlardan şaşmayın

dr mos msi ile asus a nal toplatır

YA BU MİLLET ANAKARTTAN ANLAMIYOR YADA BEN BEN 5 SENEDİR MSI ANAKARTLAR KULANIYORUM DAHA TIK DEMEDİ HERKESEDE ONERİYORUM TEK DERİM ANAKARTTA

p6n sli kullanıcısı olarak, hayatta msi anakarttan vazgeçemem.
ciddi ciddi söylüyorum..
kullanan farkeder..

Sen de yorum yaz