NEC Multisync 95F incelemesi Az Yer Kaplayan 19"lik Dev

Nec bu sefer hem ev kullanıcıları hem de ofis kullanıcılarına yönelik yüksek performanslı Multisync serisinin 19"lik üyesi Multisync 95F ile karşımıza çıkıyor. Trio Dot Pitch ekran tüpü kullanılan bu monitörde opticlear ekran yüzeyi sayesinde yansıma ve parlama minimuma düşürülüyo

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
74
Nec aynı zamanda fokus derecesinden fedakarlık etmeden yüksek kontrast, aydınlık dereceler ve temiz bir görüntü de elde edilebiliyor. 0.25 mm nokta büyüklüğü ile kaliteli bir görüntü sergileyen Multisync 95F tak çalıştır niteliğindeki kullanımı ve ergonomik dizaynı ile göze hitap ediyor. Monitör ile ilgili parlaklık, yatay düşey pozisyonlar gibi tüm ayarların rahatlıkla yapılabileceği OSM (On Screen Manager) menüsünün kolay kullanımı beğenimizi kazanmayı başardı. Monitörün ilk göze çarpan özelliklerinden biri EPA Energy Star uyumlu olan 2/3 oranında düşük bir güç tüketimi sağlayan IPM (Intelligent Power Manager), monitörü ekran kartının tarama frekansına otomatik olarak ayarlayan multifrekans ve ekranda size maksimum görüntü alanını sağlayan fullscan teknolojilerini tam olarak desteklemesi. Yatayda 31-96 Khz ve düşeyde 55-160 Hz arasında değişen frekans değerleri ile elde edilebilen en yüksek çözünürlüğün 1600x1200 (76 Hz) olmasına rağmen tavsiye edilen değer 1280x1024 (85 Hz). Fullscan olarak görülebilir alanı yatayda 366 mm, düşeyde ise 274 mm (gerçek görüntü alanı 18") olan monitör 442 mm, 453 mm, 455 mm büyüklüğü ve 22 kg'lık ağırlığı ile ideal bir 19" boyutlarında. CHIP'in yorumu İlk etapta sunduğu teknoloji ile göze çarpan Multisync 95F gerek kullanım alanı gerekse performans/fiyatı oranı ile monitörünü değiştirmek isteyenler için piyasadaki en uygun seçeneklerden biri. Performans haricinde şık görünümü ve ergonomik dizaynı sayesinde hemen her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek bir monitör.
NEC Multisync 95F Teknik Özellikleri
Ürün Modeli NEC Multisync 95F
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 74
Üretici NEC

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

aynısından bendede var monitor tamamı ile sapsarı göserio her işimi yapabiliorm ama göz bozuyor yardımcı olusanız sevinirim..

Sen de yorum yaz