Nokia Purity HD incelemesi Telefonunuz için daha iyisini araştırmayın.

CHIP ONLINE Notu
92
  • Üstün ses ve malzeme kalitesi
  • Renkler
  • Fiyatı biraz yüksek.
Özetle

Nokia Purity HD uygun fiyatlı bir kulaklık değil ancak ses kalitesine önem veren bir kişiyseniz ödediğiniz parayı hak ettiğini düşüneceksiniz. Renk seçimini dikkatli yapmanız gerekiyor. Bizim test merkezimize gelen pembe renkli modeli test ederken bile çeşitli çekincelerimiz oldu. Ancak bayanlar tarafından büyük bir ilgi gördüğü su götürmez bir gerçek.

Monster imzalı Nokia Purity HD, ses kalitesi ve tasarımı ile vazgeçilmezlerinizden biri olabilir.

Akıllı telefonların artık sadece telefon olmadığını ve birden fazla cihazın görevini üstlendiğini sürekli olarak dile getiriyoruz. İlk çıkan akıllı telefonlar belki başarılı bir müzik çalar olamıyordu ancak günümüzdeki durum biraz farklı. Eğer müzik konusunda da özellikli bir akıllı telefona sahipseniz, en iyi müzik çalara sahip olsanız dahi aklınıza gelmeyeceğine emin olabilirsiniz. Dünyaca ünlü kulaklık üreticisi Monster'in Nokia kullanıcıları için geliştirdiği Purity HD, akıllı telefonda yaşanacak müzik deneyimini birkaç basamak yukarıya taşımayı hedefliyor. Ses kalitesi ve tasarım olarak günümüzün standartlarından fazlasını sunan Nokia Purity HD'nin elbette diğer marka akıllı telefonlarla da kullanılabilmesi mümkün.

Öncelikle Nokia Purity HD'nin kırmızı, fuşya, siyah, mavi, beyaz ve sarı olmak üzere altı farklı renk seçeneğinin olduğunu söylemeliyiz. Neden bu kadar fazla renk seçeneği var diye düşünüyorsanız hemen söyleyelim: Akıllı telefonunuzla renk olarak da uyum sağlanması için. Oldukça kaliteli bir kutudan gelen kulaklığın ek bir taşıma çantası daha var. Kulaklık katlı şekilde çantanın içinde duruyor. Çanta sayesinde kulaklığı kullanmayacağınız durumlarda zarar görmeyecek şekilde taşıyabilirsiniz. Kulağın kabloları da kendisi ile aynı renkte. Kablolardan biri doğrudan stereo aktarımı için düşünülmüş. Diğer kabloysa aynı zamanda mikrofon sinyallerini de taşıyabiliyor ve üzerinde küçük bir kumanda bulunduruyor. Kumanda ile ses seviyesi ve çağrı cevaplama gibi ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

180 gram ağırlığa sahip olan kulaklığın kullanımı son derece rahat. Kulak kepçesi tam olarak kulaklık içine alınmadığı için uzun süreli kullanımlarda kulağın terlemesi gibi sorunlar ortaya çıkmıyor. Deri malzeme ve içeriğinde tercih edilen süngerlerin çok çok üstün bir kalitede olduğunu söylemeliyiz. Gerçekten de Nokia Purity HD son aylarda gördüğümüz en rahat kulaklık. Desteklenen frekans aralığı 20 Hz – 20 kHz. Kulaklığın ses kalitesi olarak da boyutlarına göre son derece şaşırtıcı olduğunu söylemeliyiz. Sıra dışı renkler hakkında söylenebilecek tek şey dışarıda bazen gereğinden fazla ilgi çekebileceği.

Nokia Purity HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Nokia Purity HD
Ürün Türü Kulaklık
CHIP Online Notu 92
Üretici Nokia
Firma Nokia Danışma Hattı     (212) 337 17 17
Teknik Detaylar
Bağlantı 3.5 mm
Mikrofon Var
Kumanda Var
Tasarım Kulak üstü

Alternatifleri

Nokia Purity HD, son dönemlerdeki kulaklık trendine uygun bir marka. Ses kalitesi, tasarımı ve fiyatıyla arenanın içindeki ciddi bir model. Vereceğiniz fiyatı hak edeceğini düşünüyoruz ve bazı rakiplerden nispeten daha ucuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

çok güzel bir kulaklık daha ucuz olsa daha iyi olurdu

Beats by dre??

Of mükemmel ya. Lumia 920'nin yanına nasıl da yakışır

Arkadaşımda siyah olanından var gerçekten çok güzel bi kulaklı ama samsung cihazlarda iyi çalışmıyo parazitli sesler geliyo ve müzikten hiçbirşey anlaşılmıyo nokia cihazınız varsa alın derim müziği son ses açtığınızda dışarıdan hiçbir ses gelmiyo ve dışarıyada ses gitmiyo.

O samsungun ayıbı kulakligin değil.

fiyatı ne kadar yüksek demişler ama .

540 lira babam a 920 yanında hediye geldi

Sony MDR 818 kulak içi kulaklık alın derim. Fiyatı da uçuk kaçık değil 20TL, cep telefonunuzun ses kalitesi iyiyse dinlediğiniz ses sizi tatmin edeceğini düşünüyorum. Örneğin Ben Nokia X2 müzik telefonu kullanıyorum, beraberinde gelen kulak içi kulaklıklar beni tatmin etmedi SONY MDR-E818 kulak içi kulaklığımla harika ses kalitesine ulaştım, Bass sesleri bir harika.

Kulaklık Monster firması ile ortak üretim tabiki kaliteli olucak ses bakımından hiçbir kulaklık monster dan üstün değildir. Adamların işi en güzel ses sağlayan kulaklığı yapmak çünki. Ama ses ve ün derseniz beats by dr. dre tek geçilir ki zaten beats de monster ile ortak olan bir firma o yüzden onun ses kalitesinden de şüpheniz olmasın ( Haters gonna hate..!!!!)

Dr dre kulaklıklarına göre ucuz.

Ogrende gel monster diger firmalarla sadece kablo uretio kendi urettikleri de var ama gorsen sogursun ve beats solo yada studio daha iyidir

Monster + Nokia gayet iyi iş çıkarmış. Bir de Nokia Lumia 920'deki Dolby Headphone açınca çok iyi oluyor.Fiyatına göre çok iyi kulaklık. 349 TL Şu anda.

Sen de yorum yaz