Panasonic HDC-SD10 incelemesi Mükemmel fiyat/performans

Oynat Panasonic HDC-SD10 Fiyatına göre zengin özellikler sunan başarılı bir Full HD kamera.
Tam şarjla 1.5 saat kayıt yapabiliyor.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Özellikle dış çekimlerdeki görüntü kalitesiyle beğenimizi kazanan bu kameradaki OİS sayesinde daha iyi video kayıtları yapabileceksiniz.Dijital Video Kamera

Fiyatına göre zengin özellikler sunan başarılı bir Full HD kamera.

Gerek fotoğraf makinelerinde gerekse video kameralarda Optik İmaj Sabitleme özelliğinin ne kadar önemli olduğunu sıkça vurguluyoruz. Üreticiler tarafından genelde üst seviye modellerde kullanılan OİS, neyse ki Panasonic tarafından giriş seviyesi modellerde de kullanılıyor. Test Merkezi'mize yollanan HDC-SD10, giriş seviyesi sayılabilecek bir HD video kamera olmasına rağmen kendi sınıfındaki rakiplerinden ayrılarak, OİS özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu fiyata bulabileceğiniz en uygun fiyatlı Full HD video kameralardan biri olan kamera, gün ışığında iyi bir görüntü kalitesi sunuyor. Fakat ışık miktarı düştükçe görüntü kalitesi de doğal olarak düşüyor. Üründe bu sınıfta alışık olduğumuzun aksine kaliteli gövde malzemesi kullanılmış. Küçük boyutlarıyla dikkat çeken Panasonic HDC-SD10'da dahili flaş da bulunuyor ve objektifi koruyan örtü mekanizmasını küçük bir anahtar yardımıyla mekanik olarak açıp kapıyoruz. Cihazda açma kapama anahtarı var. Fakat bir kere açtıktan sonra sadece LCD'yi açıp kapayarak cihazı kullanmanız da mümkün. Zira LCD bir açma kapama anahtarı gibi çalışıyor ve LCD kapalıyken cihaz neredeyse hiç akım çekmiyor. Türkçe menüler oldukça basit ve genel olarak kameranın kullanımı oldukça kolay. Kameranın LCD üzerinden dokunmatik olarak beyaz dengesi, diyafram açıklığı ve hızı hatta netlik gibi özellikleri hızlıca erişerek manuel olarak değiştirebiliyoruz. Bu özelliğiyle takdirimizi kazanan HDC-SD10 iA (Intelligent Auto) yani tam otomatik modda da gayet başarılı sonuçlara imza atabiliyor. Zaten özel durumlar dışında genelde kamerayı iA modunda kullanmak isteyeceksiniz. iA özelliğiyle birlikte LCD üzerinden dokunarak işaretlediğiniz bir noktaya netleme yapmak hatta netleme yaptığınız bu nokta hareket ettiğinde otomatik olarak izlemek mümkün. Tam şarjla 1.5 saat kayıt yapabilen kameradaki parlak aydınlatma ışığını kullanırsanız tahmin edebileceğiniz gibi pil süresi düşüyor.

Panasonic HDC-SD10 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Panasonic HDC-SD10
Ürün Türü Video Kameralar
CHIP Online Notu 68
Üretici Panasonic
Teknik Detaylar
Algılayıcı 1/6" MOS, 1.47 Megapiksel
Kayıt 1080 / 50i, MPEG4-AVC/H.264, 17 Mbit/sn
Lens 16x zum, 44.1 - 706 mm (35mm eşlenik), F1.8 / 2.8
LCD 2.7" geniş ekran, 230.400 piksel
Dahili bellek / Kayıt medyası Yok / SD-SDHC kart
Boyutlar ve Ağırlık 48 x 63 x 115 mm, 227 gr

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Karanlık ortamlarda iyi çekimler yapamaması.
Pil süresinin çok düşük olması ve dahili belleğinin (HDD) bulunmaması en büyük eksileri.
Bu eksiler göz önüne alındığında bu kamera terch sebebeniz olmayabilir.

Çok hafif bir kamera, yanında gelen yazılımda başarısız. Umarım Panasonic bu konuda kendisini geliştirir.

tek kelime ile berbat.3 sene öncesinin teknolojisini türkiye pazarında çakmaya çalışıyolar.

Panasonic bir lens ureticisi olmasına ramen çok kötü kameralar uretiyor bende aldım hiç memun degilim aman arkadaşlar sakın almayın arkadaş olararak sizi uyarmak benim görevim.saygılarımla

panasonic lens üreticisi diyen arkadaş elektronikten çok uzak herhalde,
lens konusuna gelince bu kamerada kullanmamış ama genelde LEİCA kullanır ki lensler hakkında bilgisi olan bi arkadaşınla konuşmanı tavsiye ederim.
bu kamera kolay kullanımlı hafif bir alet , hermakinada HDD olacak diye bişey yok zaten 32Gb HCSD kartı destekliyor.

söylüyorum. İllki kayıt düğmesinin sert ve iyi konumlanmamış olması. Bu nedenle kayıda girerken ve çıkarken mutlaka kamera titriyor. Önceki modelde (NV-GS120EG) olan üzaktan kumanda cihazı da olmadığı için oldukça sıkıntılı bir durum bu. İkinci sorun ise harici mikrofon desteği. Önceki modelde yaka mikrofonu bile vardı.
Sözün özü, küçük kusurlar dışında son derece iyi ve kesinlikle alınması gereken bir ürün.

IŞIĞIN YETERLİ OLDUĞU ORTAMLARDA ÇEKİM YAPANLAR İÇİN UYGUN BİR KAMERA. BEN DE KULLANIYORUM. GÖRÜNTÜLERİ EDİUS DA MONTAJLARKEN KÜÇÜK BİR COLOUR CORRECTION UYGULAYARAK ÇOK GÜZEL VİDEOLAR ELDE EDEBİLİRSİNİZ. EĞER SİNEMA FİLMİ ÇEKMEK İÇİN DÜŞÜNMÜYORSANIZ BENCE UYGUN BİR KAMERA :))

Sen de yorum yaz

Turhost