Sony MDR-NC7 incelemesi Yüksek ses kalitesi

Dış gürültüleri bloke edip keyifli müzik dinlemenizi sağlayan başarılı bir kulaklık.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi
Sony'nin nispeten uygun fiyatlı olan ve aktif gürültü filtresi bulunan bu kulaklığı, önceki model olan NC6'ya göre önemli iyileştirmelere sahip. Öncelikle kulaklığın bas seslerdeki cevabı daha iyi hale getirilmiş. Bunun sonucunda çok daha doğrusal ve keyifli bir ses karakteristiği ortaya çıkmış. Ayrıca eski modelin aksine kulaklık katlanabilir şekilde tasarlanmış. Üstelik her bir kulaklık farklı yönlere hareket edebildiği için uzun süreli kullanımlarda kulak kepçenizde ya da başınızda rahatsızlık hissetmiyorsunuz. AAA kalem pille çalışan kulaklığın aktif gürültü filtreleme özelliği de gayet başarılı. Ayrıca bazı benzer modellerdeki hiss sesinin bu modelde azaltıldığını söyleyebiliriz. Bu tür kasnaklı yani kafa üstü kulaklıkları takınca Ağustos böceğine benzeme durumu ortaya çıktığı için, boyutlar oldukça önemli. Bu bağlamda NC7'nin NC6'ya göre çok daha zarif çizgilere sahip olduğunun da altını çizmekte fayda var. Son olarak, ürünün kutusundan taşıma çantası ve uçak adaptörü çıkıyor.

Şahin Ekşioğlu
Özetle

Özellikle uzun süreli uçak ya da otobüs yolculuklarında sizi motor gürültüsünden kurtarıp keyifli müzik dinlemenizi sağlayan bu kulaklık, katlanabilirliğiyle de takdirimizi topladı.

Sony MDR-NC7 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony MDR-NC7
Ürün Türü Kulaklık
CHIP Online Notu 85
Üretici Sony
Teknik Detaylar
Tip Kasnaklı (Kafa üstü)
Hoparlör çapı 30 mm (Neodymium mıknatıs)
Çıkış gücü (amp. açık-kapalı) 102 dB/mW-100 dB/mW
Kablo uzunluğu 1.5 m
Ağırlık 134 gr (pil dahil)
Diğer Diğer

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yıllar Önce Bir Sitede Okumuştum Sony Kulaklıklarına Altın Kullanıyormuş Altın Bakırdan Daha İyi Ses Veriyormuş Doğru mu? bu Acaba Sony Başka Ürünlerindede Altın Kullanıyormu?

Kaliteli kulaklıklarda altın kaplama bağlantılar kullanılır. Bu Sony'e özgü değildir. Burada dikkat çeken, kulaklığın Neodimyum mıknatıs kullanmasıdır. Ses kalitesine altın kaplama bağlantıdan daha çok etki eder.

driver unit olmadıktan sonra ne tür mıknatıs kullanırsan kullan istenilen kaliteyi yakalayamazsın.

Sen de yorum yaz