Surecom EP-1007P USB Hub incelemesi Donanım Çakışmalarına Son

Özetle

Surecom’un kullandığı USB arabiriminin avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Örneğin 1.5Mbps ve 12Mbps’lik veri transfer oranlarında çalışabilen bu ürün, hala çok yavaş kalıyor.

Aynı sisteme bağlı olan bir yazıcı ile bir tarayıcı USB arabirimi sayesinde birbiri ile çakışmaz. Bunun nedeni, hot-plugging denen özellik sayesinde cihazların bilgisayarlara anında tanıtılıp çalıştırılabilmesi.

Bu yüzden bir çok ürünün USB arabirimlerle üretilmesi de bunun en iyi göstergesi. Surecom EP-1007P, kompakt bir yapıya sahip olan ve masanın üstünde, kitaplık rafının içinde veya büronun herhangi bir köşesine konulsa bile sorunsuz çalışabilen bir USB Hub. Yazıcı, mouse, joystick, tarayıcı, klavye, kamera, modem, ethernet, MP3 ve LAN gibi USB bağlantılı cihazları destekleyen EP-10007P, düzgün çalışmak için bir DC adaptörüne ihtiyaç duyuyor. Eğer Windows 98 ve üstü bir işletim sistemi kullanıyorsanız, var olan USB bağlantınıza bu Hub sayesinde 7 tane USB bağlantı daha eklemiş olursunuz. Ayrıca ürün saydam yapıda olduğundan, üzerindeki 7 port’un çalışıp çalışmadığını 14’lü Led takımıyla görülebilir.

Surecom EP-1007P USB Hub Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Surecom EP-1007P USB Hub
Ürün Türü USB Hub
Üretici Surecom

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz