Thermaltake Level 10 GT incelemesi Daha hızlı

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi
Özetle

Beş farklı renk profiliyle dış görünümünü renkten renge sokabileceğiniz Level 10 GT, kasa kavramını baştan aşağıya değiştiriyor.

Daha iyi soğutma ve aynı zamanda sessizlik

Geçtiğimiz yıl Thermaltake ve BMW güçlerini birleştirmiş, BMW'nin Amerika tasarım takımı, kasa ve soğutma konusunda uzman olan Thermaltake ile birlikte Level 10'u kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu yıl Level 10 tasarımını farklı bir boyuta taşıyan Thermaltake, daha güncel teknolojileri destekleyen ve yine üst düzey oyuncular ile çoklu ortam eğlence fanatikleri hedefleyen Level 10 GT'yi gün yüzüne çıkardı. Level 10 GT'yi incelemeye başladığımızda ilk dikkat çeken şey, kasanın ön kısmında yer alan USB 3.0 portları oluyor. Birçok kasanın aksine tek değil, iki adet USB 3.0 portuna sahip olan Level 10 GT ile kasanın arkasına ulaşmaya gerek kalmadan USB bellekleriniz ve sabit disklerinizi doğrudan SuperSpeed USB portlarına bağlayabiliyorsunuz. Kasalardki en büyük problemlerden biri de sabit diskler idi. Bu konuda da bir yenilik sunan Thermaltake, 5 adet sabit disk yuvası ile NAS cihazlarına benzer bir tasarım uygulamış. Bu yeni tasarım ile sabit bilgisayarınıza sabit disk takmak veya sistemdeki sabit diski çıkarmak inanılmaz derecede kolay. Üstelik SATA teknolojisi buna yıllardan beri müsaade ederken diğer kasa üreticilerinin bu konuda şimdiye kadar herhangi bir adım atmamış olmaları da bir hayli ilginç. Level 10 GT'nin iç kısmına baktığımızda geniş bir alan görüyoruz. 37cm uzunluğundaki ekran kartlarını dahi destekleyen Level 10 GT, yine aynı anda üç adet HD 6870 veya GTX 580 takmanıza imkan veriyor. Thermaltake'in uzmanlık alanlarından biri olan soğutma koşunu da Level 10 GT'de göze çarpan bir nokta. Önde ve yanda içeri hava üfleyen iki fanın yanında üstte ve arkada da dışarıya hava veren iki adet egzoz fan ile Level 10 GT'nin içinde bileşenlerinizin serin kalması garantileniyor. Daha iyi soğutma ve aynı zamanda sessizlik isteyenleri de unutmayan firma, Level 10 GT'de su soğutma desteği sunmayı da ihmal etmiyor. Bu denli kaliteli bir kasada kablo yönetimi de olmazsa olmazlar arasında. Son olarak içine bu kadar bileşen monte ettiğiniz Level 10 GT, bir kilit sistemi barındırmayı da ihmal etmiyor.

Thermaltake Level 10 GT Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Thermaltake Level 10 GT
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 85
Üretici Thermaltake
Teknik Detaylar
Anakart desteği Micro ATX, ATX, Extend ATX
Kasa tipi Full Tower
Ağırlık 12.7 kg
Malzeme SECC Çelik
Boyutlar (BxGxD) 584x282x590mm
Ön panel USB 3.0x2, USB 2.0x4, eSATAx1, Ses

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bence cok basarılı

innılmaz recede güzel olarak tasarlnmış bir fulltover oyuncu kasası nagas oyuncu kasalarına kırmızı renk ağırlığı benziyor...

@04 May 2011 21:28 full tower değil bu

Kasanın tekniğine sözüm yok ama çirkin abicim hemde çok çirkin

Sen de yorum yaz

Turhost